|

Ekomisja w dolskiej szkole podstawowej

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W Polsce w ciągu roku marnuje się ok. 9 mln ton żywności, w tym niemal połowa w gospodarstwach domowych. Wśród wyrzucanych produktów znajdują się m.in.: pieczywo, owoce, warzywa oraz wędliny. Istnieją jednak sposoby, aby zmniejszyć ilość marnowanej żywności, przyczyniając się jednocześnie do ochrony środowiska.

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku ruszyła z ekomisją!


VW_Berdychowski_400_150(1)

„Ekomisja w podstawówkach” stanowi nową edycję projektu „Ekomisja – Nie marnuję!” i jest realizowana w partnerstwie z Lidl Polska. Przedsięwzięcie jest adresowane przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz rodziców. Głównym celem projektu jest rozwijanie świadomości ekologicznej, zdrowego trybu życia oraz niemarnowania żywności. W ramach zadania stworzonych zostało jedenaście scenariuszy lekcji, dostosowanych do możliwości percepcyjnych dzieci na poszczególnych poziomach nauczania.Scenariusze dla klas młodszych (I-III) mogą być realizowane podczas zajęć z wychowawcą, z grupami świetlicowymi, a nawet w zerówkach.

Konspekty zajęć dla klas IV-VIII można wykorzystać podczas lekcji z wychowawcą, na języku polskim, technice lub jako projekt interdyscyplinarny we współpracy z nauczycielami informatyki, biologii, przyrody, wiedzy o społeczeństwie oraz wychowania fizycznego.

Ekomisja w dolskiej szkole podstawowej
fot, materiał organizatora