||

Święto Dyni w Masłowie

Pogoda dopisała, frekwencja tym bardziej. Impreza miała charakter otwarty – w zamyśle organizatorów miała służyć integracji i zachęcać do aktywnego spędzania czasu wolnego. Na gości czekało wiele atrakcji, nikt nie mógł więc narzekać na nudę.

Nauczyciele z przedszkola przygotowali szereg zabaw taneczno-ruchowych, adresowanych przede wszystkim do najmłodszych. Dla przedszkolaków była to jednocześnie okazja, by zaprezentować własne umiejętności. Nie zabrakło również zabawnych konkurencji sportowych, które przygotowały i prowadziły nauczycielki wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie – Marta Dworczyk oraz Alicja Janiszewska.Fot. ZSP Masłowo

Rodzice przedszkolaków zapewnili przejażdżkę kucykiem, malowanie twarzy oraz balonowe figurki. Niezawodni druhowie z OSP Masłowo przygotowali natomiast pokaz sprzętu ratowniczo-strażackiego, ponadto przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło także zabawy ze strażacką sikawką.

Nie lada atrakcją okazała się również parada motocykli, przygotowaną przez masłowski klub MotoMass. Szczególne zainteresowanie wzbudziła maszyna z okresu II wojny światowej – motor z przyczepką, wyposażony dodatkowo w gadżety kojarzone z czasami wojennymi, m.in. replikę broni oraz hełm.

Fot. ZSP Masłowo

Chętni mogli skorzystać także ze stoisk gastronomicznych. Oprócz domowych wypieków, gofrów, frytek, kiełbasek z grilla można było również skosztować zupy z dyni, która okazała się hitem niedzielnego festynu.