Image

Nowy wóz bojowy OSP Pysząca

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Strażacy z OSP Pysząca mają co świętować. W końcu, po wielu latach starań, do ich remizy zawitał nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania, który został przygotowany przez firmę Wawrzaszek ISS z Bielska-Białej. Koszt nowego wozu bojowego to 1,2 mln zł. Zakup ten był możliwy dzięki wsparciu gminy Śrem (blisko 700 tys. zł) oraz rządowemu wsparciu (500 tys. zł).

Ochotnicy do zakupu nowego pojazdu przygotowywali się od wielu lat, między innymi przystosowując pod nowy pojazd remizę. W piątkowy wieczór, 7 października właśnie w okolicach remizy zebrali się mieszkańcy Pyszącej, a także druhowie z zaprzyjaźnionych OSP powiatu śremskiego. Nowy pojazd, w towarzystwie innych samochodów strażackich, przyjechał kilkanaście minut po godzinie 22.00. Przywitały go syreny, race, sztuczne ognie i fajerwerki.

Fot. D. Górna

Tego wieczoru każdy mógł zajrzeć do wnętrza nowego wozu. Do skrytek chętnie zaglądały dzieci. Nowy pojazd wyposażony jest miedzy innymi w: autopompę pożarniczą, zbiornik wody o pojemności 5 m3, zbiornik środka pianotwórczego, działko wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, pneumatyczny maszt oświetleniowy o mocy łącznej min. 350W.

Serdecznie gratuluję – niech dobrze służy – życzy druhom z Pyszącej burmistrz Adam Lewandowski


Berdychowski Kwiecien2 2024