Image
  • Home
  • Aktualności
  • Jest skrzyżowanie, będzie rondo. Prace nad projektem niebawem ruszą

Jest skrzyżowanie, będzie rondo. Prace nad projektem niebawem ruszą

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na piątkowej sesji rady miejskiej, radni większością głosów (15 za, 2 wstrzymujące się) przyjęli autopoprawki do uchwały budżetowej na 2022 rok, które obejmują między innymi wydatki w kwocie około 250 tys. zł na przygotowanie dokumentacji technicznej na przebudowę skrzyżowania ul. Sikorskiego z al. Solidarności.

To droga wojewódzka, ale gmina nie chce czekać dekady lub więcej na modernizację. – Jesteśmy po uzgodnieniach z WZDW i mamy zgodę na to, by taką dokumentację przygotować – mówił na sesji Adam Lewandowski, burmistrz Śremu. – Chociaż nie są to nasze drogi, to się na to zdecydowaliśmy, by przyspieszyć realizację tej inwestycji – dodał włodarz miasta i gminy.

Jak zakłada burmistrz, przygotowanie tej dokumentacji znacznie przyspieszy realizację przebudowy skrzyżowania na takie z ruchem okrężnym. – Na pewno nie będzie to w 2023 roku – wyjaśnia burmistrz.

 

Nie każdemu może podobać się fakt, że dokumentacja przygotowywana będzie z gminnej kasy, to jednak każdy z efekty końcowego będzie zadowolony – w końcu, po wybudowaniu ronda w tym miejscu, przejazd zarówno ul. Sikorskiego jak i aleją Solidarności będzie płynny i odcinki te, szczególnie w szczycie komunikacyjnym, nie będą się tak korkowały.