Image
  • Home
  • Aktualności
  • Odpowiedź burmistrza na list członków ruchu „Jasny Śrem”

Odpowiedź burmistrza na list członków ruchu „Jasny Śrem”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W środę, 21 września Ruch Społeczny Mieszkańców Śremu „Jasny Śrem” opublikował w Internecie list otwarty do burmistrza Śremu. Oto jego fragment:

W miejscach, które zostały wytypowane do wyłączenia oświetlenia nie czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Panie Burmistrzu! W czym gorsi są mieszkańcy ulicy Kopernika czy Kolberga od mieszkańców ulicy Cmentarnej czy Mickiewicza? Dlaczego jedni mieszkańcy są dyskryminowani przez Pana a inni nie?

Ruch burmistrza

Mimo że Adam Lewandowski w ostatnich dniach przebywał za granicą, zapoznał się z listem otwartym wystosowanym przez Ruch Społeczny Mieszkańców Śremu „Jasny Śrem”. – W odpowiedzi na list otwarty Ruchu Społecznego Mieszkańców Śremu „Jasny Śrem” i uwagi mieszkańców Burmistrz Śremu podjął decyzje, że nocne wyłączenia oświetlenia gminnego po godz. 23.00 nie będą obejmowały Skweru 750-lecia oraz podłączonych do obwodu elektrycznego oświetlenia ulic: ul. Grottgera, ul. Kolberga, ul. Kopernika, ul. Strzeleckiego, ul. Skłodowskiej-Curie – informuje Adrian Wartecki, naczelnik pionu komunikacji społecznej i informatyzacji śremskiego ratusza.

Czy to ostateczna decyzja burmistrza? Otóż nie. Okazuje się, że o kolejnych krokach związanych z oszczędzaniem energii elektrycznej w gminie Śrem, burmistrz opowie podczas najbliższej sesji rady miejskiej, która jest zaplanowana na piątek, 23 września.

Z kolei w czwartek rano, 22 września ruch “Jasny Śrem” wystosował kolejny list do burmistrza. Tym razem w sprawie oświetlenia ul. Nadbrzeżnej w Śremie, a w zasadzie w sprawie jego braku…

Szanowny Panie Burmistrzu,
z radością przyjęliśmy informację płynącą ze Śremskiego Ratusza o korekcie dotyczącej wyłączania oświetlenia po godzinie 23. Prosimy jednak o ponowne pochylenie się nad problemem gdyż jedna z pozostawionych lokalizacji (już tylko jedna) budzi wielkie wątpliwości mieszkańców i dotyka ich dużej liczby. Prawie wszystkie lokalizacje które Ratusz pozostawił w ciemnościach to teraz  obiekty, ścieżki – krótko mówiąc przestrzenie niezamieszkane – i tutaj możemy się zgodzić, choć nadal uważamy, że może nieść to za sobą niebezpieczeństwa.

Niestety pozostał problem lokalizacji: Deptak ul. Nadbrzeżna wzdłuż Warty.

Wczoraj po zapoznaniu się z informacją z Ratusza zorganizowaliśmy spotkanie z mieszkańcami ulicy dotkniętej nadal tym problemem. Oto argumenty które wypracowaliśmy w sprawie ulicy Nadbrzeżnej:

– przy tej ulicy znajduje się DUŻE osiedle mieszkaniowe MARINA PARK które zamieszkuje blisko 150 mieszkańców,
– znajduje się tutaj również MARINA Motorowodniaków jako obiekt wynajmowany pod organizację imprez grupowych,
– na pozostałej długości ulicy znajduje się między innymi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna „SPICHLERZ”,
– od restauracji Don Giovanni do skrzyżowania z łącznikiem do ulicy Zachodniej znajduje się 15 domów jednorodzinnych i na dalszym odcinku do końca ulicy jeszcze 5,
– co nie zostało wcześniej zauważone wielu mieszkańców Śremu dopiero grubo po godzinie 23 dociera do Śremu z pracy ze zmiany popołudniowej, pieszy powrót z pracy w tej lokalizacji jest niebezpieczny,
– dodatkowe oszczędności można wygenerować na ulicach Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Poznańską w stronę mostu w kierunku wyjazdu z miasta oraz wyłączeniu oświetlenia ozdobnego tego mostu, czy oświetlenia na obwodnicy gdzie nie mieszkają ludzie, nie wspominając już o wyłączeniu oświetleń ozdobnych elewacji w spółkach i urzędach gminnych.

Liczymy na dołączenie tej ulicy do oświetlonej części miasta ze względu na powyższe argumenty. Mamy nadzieję, że nie pozostawi Pan w ciemnościach dużego osiedla mieszkaniowego i łącznie ponad 200 mieszkańców tego rejonu wraz z kilkudziesięcioma domami jednorodzinnymi.

Dziękujemy za dotychczasowe zmiany i liczymy na pozytywne dojście do kompromisu wraz z mieszkańcami miasta którego jest Pan Włodarzem.

Przewodniczący Ruchu Społecznego Mieszkańców Śremu „Jasny Śrem”