| |

Kobieta „od podszewki”, czyli jak się ubierać z klasą

We wtorek, 20 września blisko 40 pań spotkało się w Ceglarni w Jarosławkach, gdzie odbyło się ostatnie z czterech spotkań realizowanych w ramach projektu „Sukces kobiecy dawniej i dziś”.

Tym razem uczestniczki miały okazję poznać „od podszewki” strój ziemiański i jego znaczenie socjologiczne w XX w., a także współczesny dress code oraz znaczenie stroju w kreowaniu wizerunku i własnej marki. Z racji choroby Wiesławy Franczak – historyka, absolwentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, urzędnika, społecznik, członkini Stowarzyszenia Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego pierwsza część warsztatów się nie odbyła.

W zamian uczestniczki przez cztery godziny mogły się niemało dowiedzieć na temat tworzenia współczesnego looku – takiego, w którym każda czuje się najlepiej. Przewodniczką w tym temacie była Renata Brukiewicz – dyplomowany trener, doradca biznesowy i wizerunkowy, a także ekspert i popularyzatorka wiedzy z savoir-vivre, etykiety i kultury w świecie biznesu oraz producent artystyczny i konferansjerka.

Specjalistka potwierdziła, że to, co na siebie zakładamy, jest w dużej mierze odzwierciadleniem emocji, jakie nam towarzyszą już od pobudki. Nasz strój powinien także wyrażać szacunek dla innych i być dopasowany do okoliczności. Uczestniczki warsztatu dowiedziały się więc i w teorii oraz praktyce, jak łączyć kolory, zestawiać różne materiały i elementy garderoby, aby tworzyć jak najlepiej zgrany outfit, stworzyć ubiór mniej i bardziej formalny. Renata Brukiewicz podkreślała też, żeby bardziej skupiać się na eksponowaniu atutów niż tuszowaniu mankamentów.

Organizatorem warsztatów była Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego — Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości we współpracy z Centrum Kultury Książ Wlkp.

Warsztat zrealizowany został w ramach zadania publicznego „Sukces kobiecy dawniej i dziś” i współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

fot. CK Książ Wlkp.