Image

Michał Mielcarek nowym Królem Żniwnym

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dawno przyjętym zwyczajem uroczystości rozpoczęły się śniadaniem fundowanym przez zeszłorocznego Króla Żniwnego Damiana Łabutkę. Ów poczęstunek odbył się tym razem w wigwamie śremskiej mariny. Picia i jadła było dostatek, a gdy wszyscy zaproszeni goście się nasycili, ustawiono korowód bracki, który przemaszerował do śremskiej fary na mszę św. w czasie której poświęcono tarczę żniwną.

Oprawa orszaku była znamienita: orkiestra Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego, włodarze naszego powiatu i miasta: burmistrz Adam Lewandowski oraz starosta śremski Zenon Jahns, a także licznie zgromadzeni bracia kurkowi z ustępującym królem żniwnym Sebastianem Łabutką oraz starszym bractwa Arturem Osińskim.

Po nabożeństwie kondukt przemaszerował na Plac 20 października, gdzie wystrzałem armatnim oraz złożeniem wieńców uczczono pamięć pomordowanych tam 1939 roku znamienitych śremian.

Następnie defiladą oddano szacunek i podziękowanie za rok panowania dla ustępującej pary królewskiej. Po tych wszystkich formalnościach bracia mogli udać się na strzelnicę, aby rozpocząć kulminacyjny moment tych uroczystości, a mianowicie strzelanie.

W wyniku koleżeńskiej, ale zaciętej rywalizacji nowym Królem Żniwnym w 2022 r. został Michał Mielcarek wyprzedzając dosłownie o milimetr Sławomira Baszyńskiego oraz Huberta Łabutkę. Rywalizacja toczyła się jednak nie tylko w tej konkurencji, a pozostałe przyniosły nie mniej emocji i przyjemnej radosnej rywalizacji.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]