|

Książ stawia na zieleń

– Tereny zielone to bez wątpienia ważny aspekt przestrzeni publicznej. Mając tego świadomość ksiąski samorząd stara się, aby nawet niewielkie fragmenty otoczenia były ciekawie i zielono zagospodarowane. Przykładem tego może być powstała niedawno kompozycja roślinna pomiędzy chodnikiem a jezdnią w Radoszkowie Drugim przy sklepie Biedronka – wspomina burmistrz Książa.

Z kolei plac ulicy Zacisznej również wypełni się nową roślinnością. – O planowanych w tej części miasta nasadzeniach informowaliśmy już przy okazji zakończenia remontu ulicy. Aktualnie ekipa Jacka Szymanowskiego z firmy Roboty Drogowe wykonuje prace ziemne i profilowe. Widać już zarys ścieżek spacerowych, które uzupełnione zostaną pergolami i nasadzeniami drzew, krzewów oraz innych roślin – informuje magistrat.

Fot. Gmina Książ Wlkp.

Na zielonym skwerku pojawią się czerwone, pnące róże, wiśnie japońskie, świerki, żywotniki, cyprysy. Pomiędzy nimi posadzone zostaną różne odmiany krzewów ozdobnych, takich jak forsycja, tawuła, bukszpan, berberys, czy lawenda. Na pozostałym terenie posiana zostanie trawa. Jeśli nic nie pokrzyżuje planów, zakończenie prac na ulicy Zacisznej nastąpi jeszcze w tym miesiącu.

Nowa trawa pojawiła się także na ksiąskim Rynku. – W środę, 14 września zakończono prace w ramach zadania pod nazwą „Modernizacja terenów zielonych na rynku w Książu Wlkp.”. Obejmowało ono likwidację obecnego trawnika, przegląd systemu nawadniania wraz z naprawą drobnych uszkodzeń, położenie nowej trawy z rolki oraz prace pielęgnacyjne, w tym pierwsze koszenie i nawożenie – podkreśla burmistrz.

Całość tego zadania wyniosła 23 220 zł, a jego wykonawcą była Firma Handlowo-Usługowa „CEDR” Leszek Krawczyk z Zalesia.