||

Rajd Nawigacyjny z Józefem – fotorelacja

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Ponad 100 osób podzielonych na drużyny wzięło udział w Samochodowym Rajdzie Nawigacyjnym „Z Józefem w aucie”. Spotkali się oni rankiem 11 września na boisku szkolnym przy Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Józefa Wybickiego w Śremie, gdzie otrzymali roadbooki i numery startowe. Oficjalnego powitania dokonali: dyrektor Centrum Kultury Mariola Kaźmierczak, wicedyrektor szkoły Agnieszka Dembska oraz dyrektor Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego Monika Bulińska, koordynator wydarzeń organizowanych z okazji Roku Józefa Wybickiego w regionie śremskim. Następnie pracownik Centrum Kultury – Mariusz Wojciechowski, który wytyczył trasę, opowiedział rajdowiczom, jak prawidłowo mają „czytać” informacje zawarte w roadbooku, aby się nie… zgubić i nie zapomnieć o realizacji wyzwań, jakie zostały tam opisane.Ze Śremu do Gogolewa

Uczestnicy wydarzenia, pierwsze zadanie musieli wykonać w zabytkowych murach ogólniaka. Ich zadaniem było odnalezienie w klasach, auli i bibliotece ukrytych pytań, a następnie na nie odpowiedzieć. Była to również okazja do tego, aby zwiedzić dawną uczelnię lub zajrzeć do niej „od kuchni” po raz pierwszy. Ponadto po drodze do mety, w Dworze Gogolewo, czekało na nich wiele fotozagadek oraz innych wyzwań, a także pyszne ciasto upieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywne Brodniczanki”.

 

Wyznaczona w tym roku trasa tradycyjnie obfitowała w wiele nowych miejsc, które – jak zdradzili sami rajdowicze – w większości widzieli po raz pierwszy lub wcześniej nie zwracali na nie uwagi.

Z kolei w Gogolewie, po około pięciu godzinach jazdy, na blisko 100 km odcinku czekało na nich już pyszne jedzenie i pamiątkowe drobiazgi za udział oraz nagrody za trzy najlepsze miejsca. Nieistotny był czas ukończenia rajdu (bo to wydarzenie nie jestem wyścigiem już z założenia ), ale ilość rozwiązanych zadań z roadbooka.

Zwycięzcami rajdu zostali:

I miejsce – Natalia Weiss z załogą

II miejsce – Krzysztof Adamski z załogą

III miejsce – Krzysztof Stępa z załogą

Józef — pasażer niekoniecznie na gapę

A skąd w ogóle wziął ów tytułowy niecodzienny pasażer w aucie? Ano dlatego, że rok 2022 został ogłoszony Rokiem Józefa Wybickiego z racji jego 200. rocznicy śmierci, która obchodzona była 10 marca. W ten oto sposób autor hymnu polskiego stał się głównym bohaterem, a zarazem przewodnikiem tegorocznej przygody rajdowej na czterech kółkach.

Za organizacją rajdu stało Stowarzyszenie Uniwersytet Entuzjastów Świata w Książu Wlkp., któremu udało się na nie pozyskać dofinansowanie z budżetu gminy Książ Wlkp.

Natomiast partnerami wydarzenia byli: Centrum Kultury Książ Wlkp., Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Śremie, Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Wybickiego w Śremie, OSP Włościejewice-Ługi, Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywne Brodniczanki”.

fot. CK Książ Wlkp.