Image

Zaproszenie na obchody Dnia Hymnu Polskiego w Manieczkach

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego oraz Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości, Starostwo Powiatowe w Śremie, Muzeum Śremskie i Stajnia Balios – J.Potocka serdecznie zapraszają na międzypokoleniową imprezę plenerową pt.: „Dzień Hymnu Polskiego”, która odbędzie się w niedzielę, 18 września br. w Manieczkach.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 zwiedzaniem kaplicy-rotundy i mszą świętą w kościele pod wezwaniem narodzin NMP, po którym to nabożeństwie zostanie odśpiewany hymn państwowy, a zgromadzeni złożą kwiaty przed pomnikiem generała Józefa Wybickiego. Na pamiątkę tegorocznych obchodów oraz w celu uhonorowania wybitnej postaci, na terenie przykościelnym zostanie posadzony dąb „Józef Wybicki”.

Następnie dalsza część uroczystości przeniesiona zostanie na teren przy stadionie. Tam, po oficjalnym otwarciu będzie miało miejsce podsumowanie VII edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o gen. Józefie Rufinie Wybickim i polskich symbolach narodowych, musztra w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z okresu napoleońskiego i najróżniejsze warsztaty edukacyjne: sfragistyczny – tworzenia pieczęci, dawnej polskiej wsi, tkacki, zielarski, sitodruku na eko-torbach oraz wiele innych atrakcji.

Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na poniższym plakacie.

Fot. Stowarzyszenie Miłośników Dziedzictwa Narodowego im. gen. Józefa Wybickiego