|

Jechał bez prawka i po pijaku. Drugi raz!

We wtorek, 6 września około godz. 16.05, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Śremie na ulicy Grunwaldzkiej zatrzymali do kontroli drogowej lexusa, którym kierował 38-letni mieszkaniec powiatu śremskiego.

– Niestety, kierujący miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie, a ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że ma zatrzymane uprawnienia do kierowania. W tej sytuacji lexusa odholowano, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie – informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

To nie pierwszy wybryk 38-latka. Mężczyzna już kilka tygodni wcześniej stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zostały mu one zatrzymane w wyniku… kierowania samochodem po alkoholu. Tamta sprawa nie zdążyła jeszcze trafić do sądu, a 38-latek znów sobie nagrabił.

Na szczęście nierozsądny kierowca nie spowodował żadnego zdarzenia drogowego. – Jednak po raz kolejny przypominamy, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy to upośledzone są jego zmysły i może dojść do tragedii. Prosimy o trzeźwość za kierownicą, bowiem kierowcy na podwójnym gazie to śmiertelne zagrożenie! – podkreśla E. Kasińska.