||

Warsztaty z Przepiśnika na zdrowie ruszają już w poniedziałek

Magia rysunku, koloru – tworzymy kolorowankę relaksacyjną – taką nazwę noszą pierwsze z warsztatów, jakie zorganizowane są w ramach wspólnej inicjatywy sołectwa Brodnicy oraz KGW Aktywne Brodniczanki. Warsztaty podzielone zostały na dwie części. Pierwsza odbędzie się 5 września o godzinie 18, druga kilka dni później – w czwartek 8 września również o godzinie 18.

W ramach cyklu spotkań Przepiśnik na zdrowie zrealizowanych będzie osiem spotkań – warsztatów skierowanych do członkiń Koła, mieszkanek i mieszkańców Brodnicy. Będą to warsztaty artystyczne: warsztaty kulinarno-dietetyczne (wrzesień) warsztaty rozwojowe (wrzesień – październik) oraz warsztaty z zakresu ziołolecznictwa i bliskości z naturą (październik).

– Przepiśnik na zdrowie kierujemy do członkiń Koła, mieszkanek i mieszkańców Brodnicy. Celem projektu jest pobudzenie aktywności, zintegrowanie społeczności oraz zwrócenie uwagi na zdrowie w różnych jego odsłonach – informuje Małgorzata Sajkiewicz, sołtys Brodnicy.

Jak się zgłosić na warsztaty albo wesprzeć inicjatywę? Form kontaktu jest kilka. Można wysłać wiadomość mailową (na adres brodniczankiaktywne@gmail.com), albo skontaktować się z Beatą Sarnowską-Czajką (604 147 299) lub Małgorzatą Kościelniak (665 248 570) za pośrednictwem aplikacji Messenger lub zostawić stosowny wpis pod postem na Facebooku grupy Nasza Brodnica.

Działania Przepiśnik na zdrowie realizowane przez sołectwo Brodnica oraz KGW Aktywne Brodniczanki są możliwe dzięki dofinansowaniu z konkursu mikrodotacji Wielkopolska Wiara ogłoszonym przez Centrum PISOP.