||

Tak wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych

Czas laby się skończył. Pora wracać do zajęć szkolnych. 1 września w ZST, jak we wszystkich placówkach oświatowych w kraju, rozpoczął się rok szkolny 22/23. W „Hipolicie” zainaugurowało go aż dziewięć klas pierwszych. To całkiem przyzwoity wynik, który jest efektem działań dyrektor Marii Bychawskiej współpracującej blisko z wieloma instytucjami i służbami.

To właśnie im podziękowała w swoim przemówieniu rozpoczynającym rok szkolny. Podziękowano również Zenonowi Jahnsowi, staroście śremskiemu. To dzięki finansom z powiatu możliwy jest rozwój placówki i wprowadzanie nowych kierunków kształcenia młodzieży.

Następnie głos zabrał starosta, który do młodzieży skierował ważne słowa. – Dziś może to się wam wydawać śmieszne, ale za kilka lat docenicie fakt, że macie fach w ręku – mówił, odnosząc się do kierunków kształcenia w ZST.

Także sam starosta, symbolicznie za pomocą dzwonka, zakończył oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Poprzedzone ono było złożeniem ślubowania przez przedstawicieli klas pierwszych.