|

Każda para rąk mile widziana!

Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Śremie zaprasza do udziału w akcji „Serce od serca”, w ramach której będą szyte poduszki dla kobiet po mastektomii. Odbędzie się ona w sobotę, 10 września w Śremskim Ośrodku Kultury, które jest partnerem akcji.

– Przestrzeń do pomocy znajdzie się dla każdej chętnej pary rąk! – zapewnia Dorota Witczak z Pomocnej Dłoni. Poduszki trafią do kobiet, które przeszły zabieg mastektomii. – Chcemy, by otrzymały je zarówno panie z gminy Śrem, jak i pacjentki oddziałów onkologicznych poznańskich szpitali – dodaje.Fot. Pomocna Dłoń

W tym roku wydarzenie wspierają nowi, lokalni partnerzy: Real-tkaniny i firma Kleiber. Do akcji włączyły się także: Szkoła Podstawowa w Nochowie, Przedszkole Janka Wędrowniczka w Śremie. – Dzieci z tych placówek przygotują kartki z pozytywnymi myślami, które dołączymy do poduszek – wyjaśnia D. Witczak.

Podobnie jak przy pierwszej akcji, szycie poduszek będą wspierać: Śremski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Śremskich Amazonek. Natomiast patronat honorowy nad wydarzeniem objęli starosta poznański i burmistrz Śremu.