Dwie 14-latki z pomorskiego wywołały alarm bombowy w gminie Kórnik

Policjanci z Kórnika namierzyli sprawczynie fałszywego alarmu bombowego. Zdarzenie miało miejsce pod koniec lipca w Koninku. Po ustaleniach kryminalnych okazało się, że fałszywy alarm wywołały dwie 14-letnie mieszkanki województwa pomorskiego.

Dziewczyny po losowo wybranym numerze, telefonicznie zawiadomiły mieszkankę Koninka, że w jej domu jest bomba i winna zapłacić 20 tys. złotych. W rozmowie kontynuowały, że jeśli tego nie uczyni to ładunek wybuchnie.

Kobieta w trosce o bezpieczeństwo własnej rodziny zgłosiła sprawę na policję. Funkcjonariusze z grupy pirotechnicznej sprawdzili obiekt, lecz nie znaleźli tam żadnych niebezpiecznych ładunków. Szybko okazało się, że alarm był fałszywy.

2b53fb0e 7fa1 4c78 b3b3 5df688e52106

Nastolatki przyznały się do popełnienia tego przestępstwa. Jak tłumaczyły miała być to forma żartu, ponieważ obejrzały film na jednym z popularnych mediów społecznościowych i postanowiły go odwzorować nie zważając na konsekwencje prawne.

Teraz 14-latki za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym, który zdecyduje o dalszym przebiegu sprawy.

Obserwuj nas w Google News