Image
  • Home
  • Materiał Partnera
  • Unikaj wypadków i zwiększ swoje bezpieczeństwo dzięki tablicom informacyjnym i ostrzegawczym!

Unikaj wypadków i zwiększ swoje bezpieczeństwo dzięki tablicom informacyjnym i ostrzegawczym!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nieświadome postrzeganie

Ludzie to w znacznej większości wzrokowcy. Oznacza to, że najlepiej postrzegamy świat za pomocą zmysłu wzroku, za jego pomocą dociera do nas bowiem najwięcej bodźców ze świata zewnętrznego. Nie zawsze jesteśmy nawet tego świadomi- nikt nie zastanawia się dwa razy co oznacza czerwone światło na przejściu na pieszych, czy też znak stopu. Skoro więc nasz mózg sam, bez naszego udziału potrafi pracować prawie bezbłędnie opierając się jedynie na bodźcach zewnętrznych, znaczy to, iż więcej informacji wzrokowych docierających do nas z zewnątrz może poprawić nasze bezpieczeństwo i uchronić przed wypadkami. Co więcej, wcale nie oznacza to, że będziemy musieli dłużej zastanawiać się nad podejmowanymi działaniami- mózg zrobi to sam.

Co by było gdyby ich nie było?

Otóż zapanowałby chaos. Nie przywykliśmy do nadmiernego zwracania uwagi na tablice informacyjne czy ostrzegawcze, ale teraz wyobraźmy sobie świat bez nich. Jaka to ulica? Czy tu powinienem się zatrzymać? Czy w pobliżu jest restauracja? Czemu nikt nie ostrzegł, że podłoga będzie śliska?! A co gdyby wybuchł pożar? Gdzie szukać wyjścia ewakuacyjnego? Tablice informacyjne i ostrzegawcze to rzeczy, na które prawie nie zwracamy świadomej uwagi w codziennym życiu. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do ich powszechnego występowania, że nawet nie zastanawiamy się jak bardzo niezbędną część naszego życia stanowią. Mało kto w rozmowie z przyjacielem roztrząsa genialność osoby, która wpadła na pomysł przedstawiania informacji i ostrzeżeń na tablicach informacyjnych tudzież ostrzegawczych.

Dlaczego tablice ostrzegawcze i informacyjne to must have w każdej firmie?

Każdy przedsiębiorca wie, że w pracy najważniejsi są ludzie. To oni stanowiąc zespół podejmują najważniejsze decyzje, prowadzą działania, to dzięki ich pracy firma idzie do przodu i generuje zyski. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie jak największego możliwego bezpieczeństwa swoim pracownikiem. Biorąc pod uwagę to, iż nikt z nas niestety nie jest omnibusem, nie potrafimy przewidzieć wszystkiego co może się stać. Musimy polegać na sobie nawzajem i ostrzegać się przed ewentualnym niebezpieczeństwem. Nawet mokra podłoga w łazience może przysporzyć kogoś o poważne złamanie i bolesną rehabilitacje ciągnącą się w nieskończoność. Jako ludzie często bywamy zamyśleni, nieskupieni, robimy kilka rzeczy na raz. To prowadzi do częstych wypadków, których z łatwością można byłoby uniknąć. Tablice informacyjne natomiast pozwolą zaoszczędzić masę czasu i stresu, przede wszystkim nowym pracownikom. Krążenie w kółko i szukanie drogi do wyjścia ewakuacyjnego? Dobrze byłoby również wiedzieć gdzie w miejscu pracy znajduje się gaśnica, czy też zestaw do udzielania pierwszej pomocy. Wartość płynąca z zastosowania tablic informacyjnych i ostrzegawczych jest niezaprzeczalnie ogromna!

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]