Image

Pożegnanie lata w Błociszewie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Stowarzyszenie Nasze Błociszewo, a także sołtys wraz z radą sołecką zaprosili mieszkańców Błociszewa na festyn rodzinny, który z powodzeniem odbył się w sobotę, 27 sierpnia przy świetlicy wiejskiej.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16.00. Na najmłodszych czekały takie atrakcje jak: przejażdżki kucykiem, dmuchańce, animacje, malowanie twarzy, fotobudka czy policyjne radiowozy, do których mógł zajrzeć każdy. Do Błociszewa przyjechali także strażacy z OSP Manieczki, którzy chętnie prezentowali swój nowy pojazd. Ponadto można było porozmawiać z przedstawicielkami szkoły językowej Leader School, które chętnie opowiadały o metodach nauczania.

fot. D. Górna

Dopełnieniem zabawy były wypieki, które serwowały panie ze Stowarzyszenia Nasze Błociszewo, wata cukrowa i zimne granity oraz napoje chłodzące. O dobry nastrój biesiadników zadbał Dj Agatomi.

Warto wspomnieć, że Błociszewo już po raz trzeci wystartowało z projektem wybudowania boiska w ramach Budżetu Obywatelskiego gminy Śrem i w tym roku ma ogromną szansę na wygraną. Wystarczy jeden głos!

fot. D. Górna

– Celem naszego projektu jest stworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców oraz miejsca zabaw dla najmłodszych. Powstałe boisko umożliwi aktywne spędzenie czasu wolnego. Ekologiczne oświetlenie oraz zadaszona scena zwiększą szansę na organizację imprez plenerowych – zapewniają pomysłodawcy.

Na koniec warto także przypomnieć, że Stowarzyszenie Nasze Błociszewo, w ramach programu „Działaj Lokalnie”, uzyskało grant wysokości 3 tys. zł na projekt „Od juniora do seniora”, który ma na celu integrację pokoleń. Pierwsze z projektowych zadań – wspólny 5 km marsz z kijkami – został już zrealizowany.