| |

Duchowny ze Śremu z „awansem”. Pokieruje parafią w Siekowie

W tym roku mija pięć lat, jak duchowny ksiądz Waldemar Golec związany jest z parafią pw. Ducha Świętego w Śremie. Księdzu nie będzie dane rocznicy spędzić w Śremie. Dekretem abp. Stanisława Gądeckiego wikary zostanie przeniesiony.

Dla ks. Golca będzie to niejako awans. Obejmie on parafię w roli proboszcza. Z dniem 25 sierpnia odwołany zostanie z urzędu wikariusza parafii pw. Ducha Świętego w Śremie i mianowany na proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siekowie (pow. wolsztyński).

W najbliższą środę 24 sierpnia o godz. 17.00 odbędzie się msza dziękczynna za posługę księdza Waldemara.

Nowym wikariuszem śremskiej parafii będzie ks. Szymon Antczak, który do tej pory pełnił posługę w Lesznie.

Także 25 sierpnia w życie wchodzą inne zmiany duszpasterskie, o których informowaliśmy już wcześniej.

Ksiądz Michał Pękal odchodzi ze Śremu. Ze śremską parafią NSJ związany był od 2016 roku, kiedy to przyszedł na naszego miast z parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Sierakowie. Duchowny, będący wikariuszem w parafii, z dniem 25 sierpnia będzie pełnił posługę duszpasterską w parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu.

Miejsce księdza w Śremie nie zostanie puste. Arcybiskup wyznaczył na jego miejsce ks. Sławomira Rzepkę, dotychczasowego wikariusza parafii w Otorowie, tej samej do której przed laty trafił z Manieczek ks. proboszcz Wojciech Kryza.