Image

Na ratunek “samobójcy”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Do interwencji służb doszło na terenie Kruczyna (pow. średzki). Tam służby zostały powiadomione o możliwej próbie samobójczej. Z uwagi na fakt, że JRG Środa Wlkp. prowadzi działania z padniętymi rybami na jeziorze średzkim, do akcji zadysponowano jednostkę JRG, która ma najbliżej do miejsca zgłoszenia, a więc strażaków z Jarocina. W stan alarmu postawiono również najbliższe jednostki OSP, w tym OSP z Książa Wlkp.

Strażacy, po dotarciu na miejsce wspólnie z policją weszli do mieszkania, w którym miał przebywać mężczyzna, mogący targnąć się na swoje życie. Nikogo w nim nie zastano. Jednemu ze znajomych mężczyzny, który obawiał się o jego zdrowie, udało się do niego dodzwonić. Niedoszły samobójca był cały i zdrów poza domem.

Po uzyskaniu tej informacji strażacy zakończyli działania i powrócili do jednostek.

Podobny, ale nieco inny przebieg, miała interwencja, jaką służby podejmowały kilka dni wcześniej w jednej z wiosek na terenie gminy Dolsk. Tam istniała obawa, że nastolatek skoczy z dachu budynku. Ostatecznie do tego nie doszło, a młody chłopak karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.