|

Koncert Muzyki Improwizowanej w Muzeum Śremskim

Wydarzenie rozpocznie koncert śremskiego zespołu Szplinnmusik, który oscyluje w muzyce improwizowanej i jazzowej. Zespół zagra w składzie: Artur Czajka – perkusja, Tomasz Mazurczak – kontrabas, Marek Nowak – saksofony i inne takie.

Natomiast około godziny 20.30 na scenie pojawi się Ams Clique, czyli poznańskie trio powstałe w marcu 2019 roku. Zespół porusza się pomiędzy takimi gatunkami jak: soft fusion, art rock, funk i jazz. Fuzja gatunków i stylów jest wypadkową inspiracji wnoszonych przez wszystkich członków zespołu. Ich występy charakteryzuje mieszanka gotowych kompozycji oraz czystych improwizacji.

Skład ma na swoim koncie wiele koncertów, kilka singli i jest w trakcie kończenia pierwszej autorskiej płyty. Młodzi muzycy podjęli się również stworzenia aranżacji i akompaniowania w spektaklu muzycznym z piosenkami Agnieszki Osieckiej pt. „Rapete Papete Pstryk” (Teatr Nowy w Poznaniu, reż. Artur Romański) oraz skomponowania i wykonania ścieżki dźwiękowej do francuskiego filmu niemego pt. „Ménilmontant” (reż. Dimitri Kirsanoff).

Skład:

Michał Obrębski – perkusja, gitara,

Adam Koterski – gitara basowa, kontrabas,

Stanisław Pawlak – instrumenty klawiszowe.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny!