|

Trwają przygotowania do dożynek powiatowo-gminnych

Jadąc drogą wojewódzką w kierunku Gostynia, można podziwiać perfekcyjnie wykonany traktor, wyposażony w oświetlenie oraz tablicę rejestracyjną. Podróżujący w drugą stronę, czyli w kierunku Dolska i Śremu, witani są natomiast przez sympatyczną parę gospodarzy.

W przygotowanie witaczy aktywnie zaangażowali się mieszkańcy sołectwa, wykazując się kreatywnością i pomysłowością. Witacze spotykają się ze sporym zainteresowaniem – praktycznie każdego dnia zatrzymują się samochody, a jadący nimi ludzie wykonują zdjęcia, chwaląc sołecką inicjatywę.

Fot. Marian Kosmala

Zaplanowane na 4 września dożynki – zgodnie z tradycją – rozpocznie korowód dożynkowy o godz. 13.30. Pół godziny później, czyli o godzinie 14.00 na placu przy świetlicy wiejskiej odprawiona zostanie polowa msza święta dziękczynna, a od godz. 15.00 rozpoczną się dożynkowe obrzędy, które uświetni zespół folklorystyczny „Wielkopolanie”.

Dopełnieniem święta plonów będzie zabawa taneczna przy muzyce zespołu Jim Band. Podczas uroczystości prezentować się będą również koła gospodyń wiejskich z powiatu śremskiego. Ponadto zaplanowano loterię fantową oraz konkurs na „najładniej ubraną zagrodę dożynkową”.