Image

Renard Lipiński Królem Żniwnym A.D. 2022

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W uroczystości, poza członkami dolskiego bractwa, udział wzięli członkowie zaprzyjaźnionych organizacji strzeleckich, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele bractw kurkowych z Włoszakowic, Rydzyny, Mosiny oraz Tarnowa Podgórnego.

Rywalizacja była zacięta i wyrównana, przebiegała jednak w zdrowej, sportowej atmosferze. Najważniejsze trofeum, czyli Tarczę Żniwną zdobył Renard Lipiński, otrzymując tym samym zaszczytny tytuł Króla Żniwnego. I Rycerzem został Lech Hercog (miejsce drugie), a II Rycerzem Marek Sikorski (miejsce trzecie).

Ponadto zorganizowano pięć dodatkowych konkurencji strzeleckich. W strzelaniu z broni krótkiej, czyli pistoletu najlepszy okazał się Krzysztof Cieślik z Tarnowa Podgórnego, na miejscu drugim uplasował się Jerzy Mierzyński z Włoszakowic, a na trzecim Jan Ciszewicz z Dolska.

W strzelaniu punktowym łut szczęścia trafił do Krzysztofa Cieślika z Tarnowa Podgórnego (miejsce pierwsze), drugi był Jerzy Mierzyński z Włoszakowic, a trzeci Mateusz Głowacz z Rydzyny.

Kolejną konkurencją było strzelanie do Tarczy Brackiej. Trofeum zdobył Mateusz Głowacz z Rydzyny, pokonując Jerzego Mierzyńskiego z Włoszakowic (miejsce drugie) oraz Pawła Fabisiaka z Dolska (miejsce trzecie).

W strzelaniu do Tarczy Świętego Wawrzyńca również zwyciężył Mateusz Głowacz z Rydzyny, drugi był Krzysztof Cieślik z Tarnowa Podgórnego, a trzeci Krzysztof Chraplewski z Mosiny.

W strzelaniu do kura, nota bene, konkurencji uznawanej za jedną z najtrudniejszych, najlepszy okazał się tegoroczny Król Żniwny, czyli Renard Lipiński, miejsce drugie zajął Jan Ciszewicz z Dolska, a trzecie Krzysztof Chraplewski z Mosiny.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]