|||

Kolizja na skrzyżowaniu. Trzy auta rozbite

Służby zgłoszenie o zderzeniu samochodów osobowych otrzymały kilka minut po godzinie 10. Na miejsce udały się zastępy JRG Śrem oraz policja.

Wstępnie jedna z osób uskarżała się na dolegliwości bólowe, więc powiadomiono również pogotowie ratunkowe. Ostatecznie uczestnik kolizji uznał, że obecność pogotowia nie będzie potrzebna. Niewielki uraz przedramienia opatrzyli mu strażacy. Pogotowie zostało odwołane.



Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu ustalili przebieg zdarzenia. Wynika z niego, że winę za zderzenie ponosi obywatelka Ukrainy, które kierowała mercedesem. Kobieta jechał z kierunku miasta i chciała skręcić w lewo, w zjazd do marketu budowlanego. Z przeciwnego kierunku, od strony obwodnicy Śremu, jechał passat. Na skrzyżowaniu oba pojazdy się zderzyły.

W całym tym zamieszaniu ucierpiało jeszcze renault. Pojazd ten stał na wyjeździe z marketu budowlanego i czekał aż na drodze zrobi się luźniej, by móc włączyć się do ruchu. Pech chciał, że tuż obok niego oba pojazdy się zderzyły i następnie wpadły na stojące na skrzyżowaniu renault.