Wszywka alkoholowa. Płock gwarantuje zachowanie trzeźwości

Przede wszystkim dlatego, że alkohol powoduje duże szkody nie tylko w sferze fizycznej osoby uzależnionej (np. problemy z wątrobą) oraz psychicznej (alkoholik z czasem nie może żyć bez spożywania trunków wysokoprocentowych) zastępuje różne swoje codzienne aktywności i hobby na rzecz spożywania trunków wysokoprocentowych.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Osoby uzależnione, które chcą rozpocząć walkę z alkoholizmem często szukają sposobów i terapii, które pomogą im walczyć z uzależnieniem. Jedną z polecanych metod pomocniczych podczas kompleksowej terapii uzależnień jest terapia awersyjna określana inaczej jako: esperal Płock.

Dlaczego tabletki z Esperalem są tak skuteczne w leczeniu alkoholizmu? Jak wygląda zabieg podskórnej implantacji tabletek? Czym jest Disulfiram? Na te oraz wiele innych pytań znajdziecie państwo odpowiedź w poniższym artykule.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Płock to farmakologiczna metoda skutecznie wspomagająca leczenie alkoholizmu. Tabletki z Esperalem, zawierające aktywny składnik leku: Disulfiram, wszywa uzależnionemu lekarz specjalista. Po wcześniejszym wykluczeniu przeciwwskazań. Wszywka powoduje zaburzenia w prawidłowym trawieniu alkoholu, dlatego osoba z wszytymi tabletkami jeżeli spożyje nawet niewielkie ilości etanolu spotkają ją bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Najczęściej tabletki z Esperalem umieszczane są pod łopatką lub w okolicach pośladków. Działanie wszywki alkoholowej trwa od 8 nawet do 12 miesięcy. Jest to bardzo wydajna forma leczenia alkoholizmu. Jej dodatkowym atutem jest brak konieczności pamiętania o codziennym zażywaniu tabletek.

Zalecenia przed zabiegiem zaszycia alkoholowego

Zabieg zaszycia alkoholowego jest procedurą mało inwazyjną. W związku z czym nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się do wykonania zabiegu. Najważniejszym zaleceniem przed implantacją jest całkowita trzeźwość osoby uzależnionej (wymagana jest min. 24 godzinna abstynencja). Pacjent nietrzeźwy nie zostanie dopuszczony do zabiegu. Związane jest to z ryzykiem natychmiastowego wejścia aktywnego składnika wszywki: Disulfiramu z etanolem. Jeżeli pacjent zgłosi się na zabieg nietrzeźwy może zgłosić się na odtruwanie alkoholowe, które doprowadza organizm alkoholika do prawidłowego funkcjonowania, redukując objawy Zespołu Abstynencyjnego.

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej?

Decydując się na zabieg zaszycia alkoholowego warto zorientować się w placówkach, które oferują tego rodzaju zabiegi. Specjalistyczne placówki podczas zabiegu wykorzystują tylko oryginalny lek Disulfiram WZF. Dzięki temu pacjent leczący się za pomocą wszywki ma 100% pewność, że wszywka będzie działać prawidłowo, a zabieg zostanie przeprowadzony z zastosowaniem wszelkich procedur sterylności i bezpieczeństwa. Przed zabiegiem zaszycia alkoholowego lekarz specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem w celu wykluczenia wszystkich ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Jeżeli stwierdzi, że pacjent może zostać zakwalifikowany do zaszycia przed podaniem mu znieczulenia miejscowego musi podpisać stosowne dokumenty (najważniejszym z nich jest zgoda na zabieg). Musimy wiedzieć, że nie wolno zmuszać alkoholika do leczenia terapią awersyjną. Wiąże się to z dużym niebezpieczeństwem jeżeli osoba uzależniona z wszywką złamie zasady abstynencji. Jeżeli Disulfiram wejdzie w reakcję z alkoholem spowoduje to mnóstwo nieprzyjemnych dolegliwości: nudności, wymioty, drżenie mięśni, silne bóle głowy, duszności i wiele innych. W skrajnych przypadkach połączenie to grozi nawet zawałem serca. Niektóre z wyżej wymienionych dolegliwości przypominają zatrucie alkoholowe, natomiast trwają one zdecydowanie dłużej (nawet aż do 10 godzin). Są one również dużo bardziej intensywne w odczuwaniu, dlatego są uciążliwe i osoby uzależnione zdając sobie z tego sprawę starają się unikać spożywania nawet niewielkich ilości napojów wysokoprocentowych. Chirurg wykonuje nacięcie na skórze osoby uzależnionej (powstała szczelina jest niewielkich rozmiarów) – w ten sposób pod skórę wprowadza się tabletki z Esperalem. Ranę zaszywa się szwami, które w ciągu kilku dni powinny same się rozpuścić. Jest to wygodne dla pacjenta ponieważ nie musi on ponownie zgłaszać się do placówki aby usunąć szwy po zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Najważniejszym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest nietrzeźwość pacjenta w dniu wykonywania zabiegu. Wymagana jest min. 24 abstynencja pacjenta przed wykonaniem zaszycia alkoholowego. Kolejnym dość istotnym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość (uczulenie) na aktywny składnik wszywki: Disulfiram. Zaburzenia psychiczne oraz próby samobójcze w przeszłości również wykluczają z zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal. Wszycia nie można przeprowadzić również wtedy gdy pacjent przyjmuje leki z zawartością alkoholu. W takiej sytuacji

Esperal Płock pomaga w kompleksowej terapii uzależnień

Wszywka alkoholowa sama w sobie nie jest metodą służącą do leczenia alkoholizmu. Jeżeli będzie stosowana samodzielnie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Dlatego bardzo istotne jest aby połączyć leczenie awersyjne z kompleksową terapią leczenia uzależnień. Po zaszyciu alkoholowym pacjent powinien zgłosić się na terapię opartą na psychoterapii. Największą skutecznością cechują się terapie w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień. Nic dziwnego, osoby, które się tam zgłaszają w ponad 89% potrafią żyć w całkowitej trzeźwości. Pacjenci w takiej placówce uczą się samokontroli oraz jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych. Ośrodki najczęściej pomagają osobom uzależnionym również po zakończeniu terapii. Jeżeli pacjenta dopadnie kryzys – może on zgłosić się do placówki po pomoc. Ośrodki pomagają nie tylko samym osobom uzależnionym, lecz także współuzależnionym oraz rodzinom nałogowców.

Czas działania wszywki alkoholowej Esperal

Producent na ulotce oryginalnego leku: Disulfiram WZF wskazuje czas działania wszywki na okres 8 miesięcy. Statystyki pokazują, że czas działania leku może być zdecydowanie dłuższy (nawet do 12 miesięcy). Po zakończeniu działania wszywki, jeżeli pacjent chce kontynuować terapię awersyjną może zgłosić się ponownie na zabieg zaszycia. Jeżeli nie będzie przeciwwskazań do jego wykonania, implantacja zostanie przeprowadzona i wszywka będzie mogła nadal pomagać pacjentowi w utrzymaniu całkowitej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych. Wszywka alkoholowa Esperal jest bardzo skutecznym lekiem wspomagającym leczenie alkoholizmu. Najważniejsza w tego rodzaju leczenia jest jednak silna motywacja pacjenta, bez tego leczenie może nie przynieść oczekiwanych skutków, a pacjent, który złamie abstynencję po wykonaniu zaszycia może spodziewać się szeregu niepożądanych skutków ubocznych, które są nie tylko uciążliwe, ale stanowią zagrożenie nie tylko dla zdrowia lecz również życia osoby uzależnionej.