Image

Z Lubiatowa do Świnoujścia

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wielu wycieczkowiczów, korzystając ze sprzyjającej pogody, postanowiło spędzić czas na szerokiej, piaszczystej plaży. Nie zabrakło także amatorów morskiej kąpieli.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także najwyższa w Polsce latarnia morska (67,6 m) oraz słynny Sława Młyn, zlokalizowany na końcu Falochronu Zachodniego i stanowiący znak nawigacyjny.

Miłośnicy historii zwiedzili Fort Zachodni oraz Fort Anioła, które w czasach II wojny światowej pełniły funkcję punktu artyleryjno-obserwacyjnego Twierdzy Świnoujście. Wśród atrakcji turystycznych znalazł się także dom na głowie, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, piękna promenada, oddana do użytku w 2022 roku, muszla koncertowa, kościół pw. Chrystusa Króla oraz Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza, wieża widokowa, a także symboliczny pomnik upamiętniający tych, którzy nie wrócili z morza.

Dzień spędzony nad Bałtykiem minął szybko i aktywnie. Pełni wrażeń turyści z Lubiatowa i okolic zadowoleni wrócili do domów, planując kolejne imprezy wyjazdowe.

Najbliższa okazja będzie już we wrześniu – w tym czasie zaplanowano dwudniową wycieczkę do Krakowa. Jak informują organizatorzy, na chwilę obecną wszystkie miejsca są już zajęte, istnieje jednak możliwość zapisywania się na listę rezerwową.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]