Image

Urządzenie pneumatyczne, co musisz o nich wiedzieć przed wyborem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

 Chętnie wybierane są zwłaszcza klucze pneumatyczne, a głównie modele udarowe. Na rynku można też dostać inne tego typu sprzęty, których używanie niesie ze sobą wiele zalet. Sprawdź, co trzeba wiedzieć o tych sprzętach przed zakupem!


Berdychowski Kwiecien2 2024

Urządzenia pneumatyczne- co trzeba o nich wiedzieć?

Warto na początku zapoznać się z zasadą działania układów pneumatycznych zastosowanych w tego typu sprzętach. Czynnikiem roboczym, który odpowiada za działanie układów pneumatycznych, jest sprężone powietrze. Jego produkcją zajmują się kompresory albo sprężarki, zazwyczaj zasilane energią elektryczną. Do ich właściwego działania niezbędne są także zawory rozdzielające. Pełnią one funkcję kierowania ruchami powietrza. Największy wybór narzędzi pneumatycznych znajdziesz: https://www.ceneo.pl/Narzedzia_pneumatyczne

Najpopularniejsze narzędzia pneumatyczne

Najchętniej wybierane urządzenia pneumatyczne to:

  • wiertarka pneumatyczna – umożliwiająca długotrwałą pracę, nawet w wymagających warunkach. Jej nawet wielogodzinne użycie nie wiąże się z ryzykiem przegrzania sprzętu,
  • klucz udarowy pneumatyczny- wykorzystywany w celu dokręcania i odkręcania nawet trudnych śrub bez konieczności użycia sporej siły fizycznej. Ich szeroki wybór znajdziesz: https://www.ceneo.pl/oferty/klucz-udarowy-akumulatorowy
  • młotek pneumatyczny – polecany zwłaszcza w pracach, gdzie trzeba wbić wiele gwoździ w jak najkrótszym czasie. Przydaje się też w trakcie prac w niezbyt wygodnych miejscach (np. mocowanie gwoździ na suficie),
  • szlifierka pneumatyczna – gwarantują wydajną pracę i umożliwia wykonanie większości czynności, dzięki możliwości dopasowania różnych głowic.

Jakie są zalety narzędzi pneumatycznych?

1. Prosta konstrukcja– z uwagi na prostą formę, są to narzędzia, które znacznie rzadziej ulegają awarii. Jeżeli dojdzie do ich zepsucia, to naprawa jest o wiele łatwiejsza i mniej kosztowna od naprawy elektronarzędzi.

2. Brak iskrzeń– narzędzia pneumatyczne nie stanowią zagrożenia pożarowego, a także zmniejszają ryzyko wypadków w pracy, gdyż nie trzeba obawiać się oparzenia.

3. Komfortowe i łatwe użytkowanie– są to produkty lekkie i łatwe w obsłudze. Z takimi narzędziami można pracować wiele godzin, nie odczuwając przy tym dużego zmęczenia.

Czy narzędzia pneumatyczne mają jakieś wady?

Jeśli chodzi o wady takich sprzętów, należy wspomnieć o konieczności podłączenia ich do sprężarki. Każde narzędzie musi być nieustannie podłączone do sprężarki, która dostarczy mu powietrza. Nie są to więc rozwiązania mobilne, jednakże istnieje możliwość dokupienia do nich długiego kabla. Dla niektórych osób wadą jest też sam koszt zakupy. Produkty pneumatyczne są droższe od elektronarzędzi, jednak ich eksploatacja jest tańsza.

Na co zwrócić uwagę, wybierając narzędzia pneumatyczne?

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi na sprężone powietrze. Wybrany produkt musi przede wszystkim odpowiadać indywidualnym wymaganiom użytkownika, jego potrzebom i rodzaju wykonywanych prac. Warto zwrócić uwagę na parametry sprzętu, czyli na jego moc i wydajność. Najlepiej sięgnąć po produkty wysokiej jakości, od renomowanych producentów.

W jaki sposób dobrać sprężarkę do urządzenia?

Aby dobrać odpowiednią sprężarkę do urządzenia, trzeba zwrócić uwagę na jej wydajność mierzoną w litrach na minutę. Jeżeli będzie ona wykorzystywana do prostych czynności, wówczas zbędna jest wysoka wydajność. Wtedy wystarczający okaże się model na poziomie 30 litrów/minutę. W przypadku korzystania z większych urządzeń niezbędny będzie zakup sprężarki o znacznie wyższej wydajności.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]