Image

Bez prawka i po narkotykach uciekał przed policją

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

19 maja 2020 policjanci drogówki chcieli do kontroli drogowej zatrzymać VW golfa. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości dopuszczalnej w terenie zabudowanym – Pędził z prędkością 105 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h – relacjonowała w maju 2020 roku podinsp. Ewa Kasińska.

18-letni wówczas kierowca miał inne plany. Postanowił uciekać. Młody kierowca zjechał na zatoczkę autobusową, ale się nie zatrzymał – wręcz przeciwnie. Zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem. Wydając sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozem chcieli zmusić uciekającego kierowcę do zatrzymania. Pościg zakończył się w Szymanowie.18-latek został skuty i załadowany o radiowozu. Szybko okazał się, dlaczego chciał uciec policjantom. W jego pojeździe znaleziono pojemnik, w którym była amfetamina oraz marihuana.

Badanie trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy. Damianowi J. pobrano krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych. Wyniki pobranych próbek wykazały, że był on pod działaniem benzoiloekgoniny, THC oraz karboksy-THC. W ocenie biegłego stężenie tych substancji w organizmie stanowiło odpowiednik powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Tylko za ucieczkę i kierowanie autem pod wpływem substancji psychoaktywnych J. został skazany na karę 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych przez 20 godzin w skali miesiąca, zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata i wpłatę świadczenia pieniężnego w wysokości 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz orzekł podanie wyroku do publicznej wiadomości.