||

Apelują o próg zwalniający

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Radny miejski Robert Piątek wystosował interpelację do burmistrza Śremu. – W imieniu mieszkańców osiedla Jeziorany w Śremie proszę o zwrócenie się do Starostwa Powiatowego w Śremie w sprawie możliwości zamontowania progu zwalniającego na drodze powiatowej przy ul. Bora Komorowskiego 1, na wysokości budynku przy ul. Chłapowskiego 31, w celu zwiększenia bezpieczeństwa – argumentuje R. Piątek.

W związku z tym, że ul. Komorowskiego jest drogą powiatową – sprawa musi trafić do odpowiedniego urzędu. Czy starostwo przychyli się do prośby mieszkańców? Czas pokaże…fot. M. Czubak

Przypomnijmy, że radny Robert Piątek kilka tygodni temu interpelował w podobnej sprawie. Wówczas o zamontowanie progu zwalniającego prosili mieszkańcy bloków przy ul. Nowa Strzelnica. Społeczność w obawie o zdrowie i życie swoje oraz swoich dzieci domagała się zastosowania mechanicznego sposobu na redukcję prędkości pojazdów. Efekt jest taki, że gmina rozważa wprowadzenie tam progu zwalniającego.

Ale warto zwrócić także uwagę na fakt, że progi zwalniające mają tyluż przeciwników co zwolenników. Ci pierwsi zwracają uwagę na fakt, że progi zwalniające powodują ograniczenie prędkości nie tylko dla kierowców samochodów, ale też służb ratunkowych, np. karetek. Powołują się także na kwestię niekorzystnego wpływu urządzeń na środowisko. Zwolennicy progów zwalniających z kolei podkreślają ich wpływ na poprawę bezpieczeństwa.