|

Sportowa rywalizacja wielkopolskich KGW w Noskowie

I Igrzyska Kół Gospodyń Wiejskich spotkały się ze sporym zainteresowaniem – w zmaganiach udział wzięło 30 reprezentacji KGW z 10 powiatów i 18 gmin. Zwyciężczynie, czyli reprezentantki KGW Kowalew pojadą na wycieczkę do Brukseli. Zespoły, które uplasowały się na miejscu drugim i trzecim spędzą weekend w Karpaczu, natomiast drużyny z lokat 4-12 otrzymały nagrody rzeczowe. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz kamizelki odblaskowe, które – podobnie, jak nagrodę główną, ufundowała uczestnicząca w imprezie europoseł – Andżelika Możdżanowska.

KGW reprezentujące powiat śremski tym razem znalazły się poza czołówką, najważniejsza była jednak integracja i wspólna zabawa.

fot. KGW Masłowianki

– Ten autokar do Brukseli odjechał bez nas, ale kolejnemu na to nie pozwolimy – żartuje Ewa Taciak – przewodnicząca KGW Masłowo i inicjatorka udziału „Masłowianek” w imprezie.

Organizatorzy przygotowali kilka konkurencji: rzut piłką lekarską, rzut dyskiem, rzuty lotkami, przedmiotami, skok w dal oraz bieg na 60 metrów. W każdej konkurencji uczestniczyła jedna przedstawicielka KGW. O zwycięstwie decydowała łączna ilość zdobytych punktów.

„Masłowiankom” nie udało się zdobyć nagrody, indywidualny sukces odniosła jednak Jagoda Wojtkowiak, która zajęła I miejsce w biegu na 60 metrów, uzyskując czas 11 sekund i 90 setnych.

W programie nie zabrakło także występów artystycznych. Na scenie pojawili się: Trio Gitarowe Hefez, kabaret EWG, Szczuny z Sulęcina, Grupa Skippers, Piotr Pręgowski, Cool Coutry Band. Była także okazjonalna kawiarenka „Zuzia kontra SMA”, atrakcje dla najmłodszych, stoiska promocyjne oraz gastronomiczne.

Organizatorem zawodów był LKS Olimpia Strzyżewko.