Image

Karetka na sygnałach zderzyła się z osobówką w Chrząstowie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Karetka na sygnałach zderzyła się z osobówką


Berdychowski Kwiecien2 2024

Ambulans systemowy należący do śremskiego szpitala brał dziś udział w zderzeniu z samochodem osobowym. Do zderzenia pojazdów doszło we wsi Chrząstowo. Karetka poruszała się w kierunku Książa Wielkopolskiego. Pojazd ten w chwili zderzenia był pojazdem uprzywilejowanym. Oznacza to, że poruszał się na sygnałach świetlnych oraz dźwiękowych. W tym samym kierunku poruszał się opel corsa, którym kierowała młoda kobieta.

Do zderzania karetki z oplem corsą doszło na skrzyżowaniu dróg, gdy kierująca oplem chciał skręcić w lewo.

Kierująca corsą wymusiła pierwszeństwo

Z ustaleń policjantów, którzy obsługiwali zderzenie drogowe, wynika, że do zderzenia z karetką doprowadziła młoda, 18-letnia kierująca oplem. Zdaniem policjantów wymusiła pierwszeństwo na karetce pogotowia i za to ukarana została mandatem karnym.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń ciała. Zdarzenie do którego jechała śremska karetka pogotowia przejąć musiał inny zespół ratownictwa medycznego.

Nowa kartka rozbita

Ambulans, który brał udział w dzisiejszym zdarzeniu drogowym jest nową karetką, którą Szpital w Śremie pozyskał na początku czerwca. Nowy ambulans kosztował około 400 tys. zł. Środki na jego zakup pochodziły z budżetu Metropolii Poznań i gminy Śrem.