||

Do bloków wprowadzili się niechciani lokatorzy

Do naszej redakcji odezwali się mieszkańcy Jezioran, których niepokoi coraz bardziej powiększająca się plaga szczurów. – Od dłuższego czasu obserwujemy je w piwnicach. Pojawiły się w blokach przy Roweckiego i Komorowskiego – podkreśla czytelnik. – Moja żona nie zagląda już do piwnicy – dodaje.

Z kolei bardzo chętnie do skrytek zaglądają gryzonie. Szukają pożywienia, którego tam nie brakuje. Jak się do niego dostają? Między innymi poprzez uchylone okna czy ubytki w elewacji.Szczury w blokach na Jezioranach
fot. nadesłane

I właśnie kontrole piwnic pod kątem dziur, którymi szczury wchodzą do budynków, zapowiadają władze spółdzielni. Pracownicy SM sprawdzą także czystość w budynkach oraz wysypią trutkę z bromadiolonem. Liczą również na współpracę ze strony mieszkańców.

– Wspólne działania Spółdzielni, ale i mieszkańców, są jedynym skutecznym kierunkiem działania, aby zwalczyć gryzonie. Same działania deratyzacyjne Spółdzielni mogą nie wystarczyć, jeśli mieszkańcy nie będą chcieli współpracy – czytamy na stronie SM.

Zatem o jakiej współpracy mowa?

Władze spółdzielni zwracają uwagę na dokarmianie zwierząt. Przypominamy wszystkim mieszkańcom o obowiązku przestrzegania Regulaminu Porządku Domowego Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie § 10 pkt 6: „Zabrania się zanieczyszczania, zaśmiecania pomieszczeń wspólnego użytkowania, terenów wokół budynków, balkonów, loggii, dachów czy parapetów w związku z dokarmianiem zwierząt”.

Konkretniej rzecz biorąc chodzi o wyrzucane przez okna czy balkon resztki jedzenia, które stają się pożywką dla robactwa i gryzoni. – Pozostawiając pokarm na zewnątrz budynków, w łatwy sposób zwabiamy te osobniki, których nie pożądamy w zabudowie mieszkalnej – podkreślają pracownicy SM.