Image

5 zabytkowych aut z USA. Te modele sprowadzane są najczęściej!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Sprawdź 5 starych aut z USA, które najczęściej sprowadzane są do Polski!


Berdychowski Kwiecien2 2024

1. Ford Mustang

Mustang jest kultowym samochodem. Zagrał w niezliczonych hollywoodzkich produkcjach i otrzymał wiele prestiżowych nagród.

Chociaż ten model Forda nadal znajduje się w produkcji, to największym zainteresowaniem wśród koneserów cieszą się roczniki 1967 i 1968, w tym Ford Mustang Shelby.

To zdecydowanie najpopularniejszy amerykański samochód zabytkowy klasy pony car, który natychmiast przyciąga uwagę.

2. Lincoln Continental Mark Series

Luksusowy Lincoln Continental Mark Series to samochód, który od razu kojarzy się ze Stanami Zjednoczonymi oraz z… amerykańskimi gangsterami.

Wśród kupujących największym powodzeniem cieszy się Lincoln Continental Mark IV, który został wprowadzony do sprzedaży w 1972 roku.

Te stare amerykańskie auta wyposażone w 7,5-litrowy silnik V8 potrafią rozpędzić się do „setki” w jedynie 9 sekund!

3. Chevrolet Corvette

Sportowy model Corvette został zaprezentowany przez koncern Chevrolet w 1953 roku. Popularna „korweta” nadal jest w sprzedaży i obecnie w salonach dostępna jest już jej ósma generacja.

Tym, co przyciąga kolekcjonerów, jest model C3 pochodzący z 1967 roku, czyli trzecia generacja Corvette. Natychmiast wzbudza zainteresowanie ze względu na swój futurystyczny wygląd ze szpiczastą maską. Pod nią kryje się mocarny silnik V8 z 350 KM.

4. Chevrolet Chevelle

Wśród popularnych aut importowanych z USA do Polski znajduje się jeszcze jeden model od Chevroleta – Chevelle.

Chevrolet Chevelle był produkowany w okresie od 1963 do 1977 roku. To jeden z najpopularniejszych przedstawicieli klasy muscle car, która wyróżnia się wyjątkowo wysokimi osiągami.

5. Cadillac Series 62

Omawiając stare samochody amerykańskie, które są często sprowadzane do Polski, trzeba również wspomnieć o tym klasyku. Cadillac Series 62 to luksusowy samochód, który przez wielu uznawany jest za legendarny.

Najpopularniejszy jest Cadillac Series 62 III, który produkowany był w latach 1948–1954, ale na uwagę zasługują tak naprawdę wszystkie generacje tego modelu.

Dzisiaj bardzo często sprowadzany jest przez osoby, które wynajmują go na eventy, na przykład na śluby.

Chcesz stać się właścicielem jednego z powyższych samochodów? Kompleksowe wsparcie oferują firmy importujące stare amerykańskie auta, dzięki którym zakup wymarzonego modelu jest jeszcze łatwiejszy.

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]