Image

Wieczór pełen wrażeń w Dolsku

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątkowy wieczór (27 maja) sala widowiskowa UMiG w Dolsku wypełniła się po brzegi. Zainteresowanie premierą filmu „Perełki gminy Dolsk” przeszło najśmielsze oczekiwania realizatorów, czyli uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska, która – nota bene – znalazła się w gronie lokalnych aktorów. Obecny był także przewodniczący rady miasta i gminy Dolsk – Romuald Nawrot, radni, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku – Bartosz Kołakowski wraz z zastępcą – Marleną Paszkowiak, dyrektor Biblioteki Publicznej MiG Dolsk – Daria Rosiak, kierownik MGOSiR w Dolsku – Witold Opielewicz, przewodnicząca MGKRPA – Maria Schneider, przewodnicząca rady rodziców działającej przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Masłowie – Krystyna Furmanowska oraz przedstawiciele chóru Lutnia. Nie zabrakło także osób, które zagrały w filmie, czyli: ks. Rafał Pleszewa z Dolska, ks. Adam Anioł z Błażejewa, bibliotekarki – Magdalena Szymańskiej oraz Benedykta Włodarczaka z Masłowa. Licznie przybyli także mieszkańcy gminy.

Dyrektor ZSP w Masłowie – Małgorzata Sławek, witając gości, podziękowała za pomoc i zaangażowanie w realizację projektu. Słowa podziękowania trafiły także do Karoliny Mróz, która udostępniła dworek w Ostrowieczku.

Czym są „Perełki gminy Dolsk”?

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!