|||

Gawrony. Pijany kierowca rozbił się na słupie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zdarzenie drogowe miało miejsce dziś w nocy. Służby o wypadku zostały poinformowane przed godziną 4 nad ranem. Na miejsce wysłano policję, zastępy JRG Śrem oraz zaalarmowano również OSP Dolsk, OSP Masłowo jak i OSP Lubiatowo. Gdy służby zjechały się na miejsce, wszystkie osoby podróżujące oplem były już poza pojazdami. Wstępnie to jedna osoba wymagała pomocy medycznej – to nią zajęli się strażacy, którzy medycznie zaopatrzyli kobietę. Pozostali uczestnicy wypadku odmówili pomocy medycznej. Od kierującego, mieszkańca Lubiatowa dało się wyczuć woń alkoholu. Policja sprawdziła jego trzeźwość – 40-letni kierowca opla był pijany.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem zafirą, 40-letni mieszkaniec gminy Dolsk, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup telekomunikacyjny oraz uszkodził płot posesji – informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie.


Berdychowski Wv

– Okazało się, że kierujący oplem był nietrzeźwy. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie – dodaje policjantka.

Pijanemu kierowcy towarzystwa dotrzymywały równie pijane pasażerki. To ona doznały obrażeń ciała.

– Kierujący oplem został zatrzymany i osadzony w „policyjnym areszcie” do wyjaśnienia sprawy – dopowiada podinsp. Kasińska.