Usługi pogrzebowe Poznań – co należy wiedzieć?

  1. Kiedy należy odwiedzić zakład pogrzebowy?

  2. W jakiej formie mogą przebiegać ceremonie pogrzebowe?

  3. Kompleksowe usługi pogrzebowe Poznań – na czym polegają?

  4. O czym należy pamiętać, zwracając się do zakładu pogrzebowego?

Usługi pogrzebowe Poznań zawierają w sobie wszelkie niezbędne etapy tego przykrego, lecz koniecznego procesu na terenie Poznania. Doświadczeni pracownicy zajmą się organizacją pogrzebu, a także formalnościami niezbędnymi do wypłacenia zasiłku pogrzebowego.

Kiedy należy odwiedzić zakład pogrzebowy?

VW_Berdychowski_400_150(1)

Organizacja pogrzebu po śmierci bliskiej osoby powinna zacząć się od skontaktowania się z lekarzem pierwszego kontaktu lub pogotowiem ratunkowym. Wystawiają oni wszelkie niezbędne dokumenty. W następnej kolejności należy zorganizować transport ciała do kostnicy. Zakład pogrzebowy może być odpowiedzialny za ceremonię, akcesoria niezbędne do godnego pochówku oraz formalności związane z miejscem na cmentarzu komunalnym bądź wyznaniowym.

W jakiej formie mogą przebiegać ceremonie pogrzebowe?

Ceremonia pogrzebowa może być zarówno religijna, jak i świecka. W zależności od woli zmarłego i jego rodziny podczas pogrzebu może być obecny ksiądz lub kapłan innego wyznania. Ceremonia świecka odbywa się bez udziału duchownych. Zakład pogrzebowy Poznań może zaoferować profesjonalnego prowadzącego. Towarzyszy on rodzinie na cmentarzu i podczas pożegnania.

Ciało zmarłego może być pochowane w trumnie lub skremowane i umieszczone w urnie. Polskie prawo zabrania rozsypywania prochów w miejscach nieprzeznaczonych do pochówku.

Kompleksowe usługi pogrzebowe Poznań – na czym polegają?

Dodatkowe usługi oferowane przez zakład pogrzebowy, dostępne na memento-mori.com.pl obejmują przede wszystkim przygotowanie ciała zmarłego. Rodzina ma możliwość nabycia także odzieży, w której zostanie pochowany. Są to kompletne, eleganckie zestawy zawierające garnitur lub garsonkę, bluzkę oraz bieliznę i buty. Dzięki temu nawet w sytuacji nagłej śmierci każdy ma możliwość zostać pochowany w odpowiednim stroju.

O czym należy pamiętać, zwracając się do zakładu pogrzebowego?

Podczas organizacji pogrzebu należy pamiętać o formalnościach medycznych oraz finansowych. Ze względu na trudności emocjonalne, warto powierzyć część tej odpowiedzialności profesjonalnym pracownikom zakładu pogrzebowego Poznań.