Image

Kibicował mu cały powiat. Mały Oskarek jest już w Polsce

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Historię Oskara zna każdy czytelnik naszego Tygodnika. Szeroko na łamach TZŚ rozpisywaliśmy się o chłopcu i akcjach pomocowych, jakie na terenie powiatu, ale głównie w gminie Brodnica, są organizowane. Teraz niezmiernie miło jest nam poinformować naszych Czytelników, że opowieść ta ma pozytywny finał. Dziecko już jest w domu, gdzie czuje się najlepiej.

21 kwietnia Oskar przeszedł operację metodą stożka przez profesora Da Silva oraz jego żonę Luicianę. – mówi nam pani Estera, mama chłopca. – Operacja była trudna ze względu na skrajną postać Anomalii Ebsteina, jednak operacja przebiegła pomyślnie – dodaje. – Oskar bardzo szybko doszedł do siebie. W trzeciej dobie po operacji chodził po oddziale, a w czwartej dobie wyszliśmy już do mieszkania – opowiada z zadowoleniem o postępach w rekonwalescencji synka po bardzo ciężkiej operacji na małym serduszku.W połowie maja miała się odbyć kontrola stanu zdrowia chłopczyka. Jednak lekarze, którzy na co dzień obserwowali, jak Oskarek wraca do siebie, zdecydowali się przyspieszyć tę procedurę. – Kontrola miała się odbyć 11 maja lecz nam ją przenieśli. 4 maja odbyła kontrola, która pokazała że wszystko przebiega pomyślnie i możemy wracać do Polski – wyjaśnia pani Estera.

fot. arch. prywatne

Wiadomość ta dla pochodzącej z Chaław mamy Oskarka oraz jej męża, który razem z nią i Oskarem poleciał do USA była, jak kamień z serca. Ich radości nie było końca. I trudno się temu dziwić, w końcu na takie wiadomości czekali od momentu, jak u ich małego synka wykryto tę niebezpieczną i zagrażającą życiu chorobę.

Rodzica cała i zdrowa powróciła do Polski, gdzie Oskarek w końcu  mógł spotkać się ze swoim starszym baratem i pozostałą rodziną, która jak cały powiat śremski, kibicowała mu i trzymała za niego kciuki.

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!