Image

Zapraszają na randkę z dudami

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Stowarzyszenie Zaborowo Nasza Wieś Dawniej i Dziś zaprasza na randkę z dudami. Niezwykłe spotkanie zaplanowano na sobotę, 21 maja o godzinie 16.00. Tego dnia o muzyce, instrumentach wielkopolskich, a także o tradycji muzykowania opowie wspaniały dudziarz Romuald Jędraszak, szef najstarszej kapeli dudziarskiej w Polsce działającej przy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Romuald Jędraszak to nauczyciel wielu pokoleń młodych muzyków ludowych, ale przede wszystkim uczeń legendarnego Stanisława Grocholskiego – muzyka i budowniczego instrumentów, który pochodził z naszego Kołacina. Ten z kolei uczył się gry od swojego dziadka – wspomina Tomasz Szymański


Berdychowski Kwiecien2 2024

W cyklu „Ożywić korzenie Zaborowa” odbędą się jeszcze dwa spotkania. 4 czerwca zaplanowany jest spektakl o zabawkach z czasów naszych dziadków przeplatany muzyką na żywo. – Impreza doskonale nadaje się do tego, aby wspólnie z najmłodszymi poświętować Dzień Dziecka – podkreślają organizatorzy tego wydarzenia.

Z kolei 13 sierpnia odbędzie się spotkanie z niezwykle barwnymi członkami stowarzyszenia z Biskupizny, podczas którego można będzie posłuchać ciekawych opowieści o tym, jak przetrwała kultura biskupiańska oraz w jaki sposób tradycje pielęgnują członkowie stowarzyszenia. – Będzie to świetna okazja, aby potańczyć, pośpiewać oraz posłuchać mistrzów śpiewu i gry ludowej – zapewnia T. Szymański.

Projekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a partnerami wspomnianych wydarzeń są: KGW Zaborowo oraz Centrum Kultury Książ Wlkp.

fot. materiał organizatora

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]