Image

Wyruszyła wyjątkowa poczta rowerowa

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W dniach od 28 kwietnia do 30 kwietnia rowerzyści pokonają trasę około 300 kilometrów. Na dwóch kółkach przewiozą oficjalną korespondencję pomiędzy wybranymi urzędami pocztowymi. Początek trasy miał miejsce na Placu 20 Października, przy pomniku gen. Józefa Wybickiego. Koniec zaplanowano w urzędzie pocztowym w Kościerzynie.

Rowerową Pocztą z okazji 200. rocznicy śmierci Józefa Rufina Wybickiego zostaną dostarczone listy priorytetowe, ekonomiczne, krajowe i zagraniczne, a także kartki pocztowe i okolicznościowe. Przesyłki m.in. zostały nadane za pośrednictwem Muzeum Śremskiego i opatrzone datownikiem okolicznościowym z datą 28 kwietnia 2022 roku oraz hasłem: „Józef Wybicki 1747- 1822 Poczta Rowerowa Będomin”.

Fot. srem.pl

Śremski ratusz przypomina, że w 2008 roku zorganizowano ,,Pocztę samochodową’’ na trasie Śrem-Poznań, w nawiązaniu do słów J. Wybickiego w hymnie Polski ,,Jak Czarnecki do Poznania’’. Wówczas w worku pocztowym przewiezione zostały kartki pocztowe zaprojektowane m.in. przez śremianina i inicjatora akcji – Włodzimierza Bobrowskiego.

Z kolei w 2019 roku rowerzyści z Klubu Turystyki Rowerowej „Warcianie” Koła PTTK OŻ Śrem zorganizowali V Ogólnopolski Rajd „Śrem i okolice z siodełka roweru wiodący przez miejscowości związane z Józefem Wybickim”.

oprac. DG

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]