|

Rockowa majówka w muzeum

Tegoroczną majówkę zainauguruje koncert poznańskich grup: DiscoPogo oraz The Roadhouse. Zespół DiscoPogo gościł już w Śremie i dał się poznać jako band łączący energię muzyki rockowej z elementami funky, włoskich rytmów i „taneczną” rytmiką. Jednym zdaniem – kapela nie zamyka się w kręgu jednego gatunku.

Zespół powstał w 2015 roku. W grudniu 2016 r. wydali album EP-kę DiscoPogo, natomiast we wrześniu 2019 r. ukazała się druga – All Inclusive. W ubiegłym roku wydali album debiutancki i długogrający – Nasz klient, nasz funk.Z kolei The Roadhouse z Poznania istnieje od 2014 r., a na swoim koncie ma grubo ponad 100 występów. Zespół tworzą: Adam Czech (wokal, gitara) oraz Mateusz Rychły (gitara, chórki). Duet wykonuje własne aranżacje standardów muzyki amerykańskiej (americana, country, blues, folk, bluegrass) z repertuaru Boba Dylana, Allman Brothers, Johnny’ego Casha, Eagles, Creedence Clearwater Revival oraz własne aranżacje znanych utworów rock/pop (Dire Straits, Rolling Stones, AC/DC, Genesis, Ray Charles itd.).

Zespół nie szufladkuje się gatunkowo, z powodzeniem występował na tak odmiennych festiwalach jak Suwałki Blues Festiwal, Czyste Country Wolsztyn czy DragonFolk Fest. Na sobotnim koncercie gościnnie wystąpi z nimi perkusista Andrzej Kownacki.

Na ten koncert wstęp jest bezpłatny. Początek zaplanowano na godzinę 18.30.

Rockowa majówka w muzeum
fot. materiał organizatora