Image

Udany powrót po dwóch latach

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W miniony wtorek 26 kwietnia w siedzibie śremskiej firmy TOTEM zorganizowano XXIV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, etap powiatowy. Do rywalizacji stanęli przedstawiciele szkół: Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Politechnicznych, Zespołu Szkół Rolniczych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. Zwycięzca mógł być tylko jeden – najlepszą ekipą okazała się drużyna z Grzybna, która reprezentować będzie powiat śremski w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim w powiecie wolsztyńskim. Przed pandemią również to właśnie szkoła rolnicza awansowała do wojewódzkich eliminacji rozgrywek. Zatem po latach przerwy cel minimum został osiągnięty.

Chociaż ZSR okazała się być najlepszą drużyną w powiatowych eliminacjach, to w ich szeregach próżno szukać najlepszego uczestnika zawodów. Indywidualnie najlepszych zawodnikiem okazał się być  Piotr Stajkowski z Zespołu Szkół Politechnicznych.

Od lat formuła rywalizacji nie zmienia się i jest stała, a obejmuje ona następujące zagadnienia: test ze znajomości obowiązujących przepisów ruchu, zadanie ratownicze oraz jazda sprawnościowa samochodem z talerzem Stewarta oraz motorowerem. Każda konkurencja była punktowana, a zwyciężyła ta reprezentacja, która uzyskała drużynowo najlepszy wynik.

fot. M. Czubak

Sam udział w powiatowych eliminacjach to już sukces. Nie tylko z uwagi na fakt, że można samemu się sprawdzić z wiedzy dotyczącej obowiązujących przepisów, ale również uzyskano możliwość porozmawiania z policjantami ze śremskiej drogówki i uzyskać od nich cenne informacje dotyczące kłopotliwych rozwiązań komunikacyjnych, jakie na terenie naszego powiatu obowiązują.

Na zakończenie organizatorzy: KPP Śrem oraz starostwo powiatowe w Śremie podziękowali wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w zmaganiach i wręczali im nagrody rzeczowe.