|

Kulturalny maraton w Muzeum Śremskim

Cykl majowych wydarzeń rozpocznie koncert Eleni, która wraz z zespołem zaprezentuje się w repertuarze z okazji Dnia Matki. Koncert zaplanowano na czwartek, 12 maja na godzinę 18.30. Bilety w cenie 80 zł dostępne są w kasie muzeum oraz na stronie – kupbilecik.pl.

Sielanka z Chórem MoniuszkoNatomiast w piątek, 13 maja odbędzie się pierwszy w tym roku koncert z cyklu Śremskie Muzykowanie. W sali Muzeum Śremskiego wystąpi Chór Moniuszko, a towarzyszyć mu będzie Kapela Quintet Brass. – To będzie wieczór pełen przebojów! – zapewniają organizatorzy.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie muzeum.

Noc w Muzeum

Dzień później, w sobotę, 14 maja Muzeum Śremskie zaprasza do wspólnego celebrowania tegorocznej Nocy Muzeów. Tego dnia dostępne będą wystawy stałe oraz ekspozycja prac Eugeniusza A. Ferstera.

Ponadto zaplanowano koncerty. Swój występ zapowiedzieli już: ZARYS /K. Dudek, G. Michalak, M. Tomczak, M. Wojciechowski/, STAND-UP PRZY FORTEPIANIE – Adam Snopek.

– Zapraszamy także na Kino Manualne oraz subiektywny przegląd filmów Zbigniewa Rybczyńskiego – zachęca Grzegorz Pawlak.

Czym jest Kino Manualne? Okazuje się, że jest to całkiem przyjazna metoda animacji rysunku umieszczonego na kalce przy pomocy rzutnika. Kino Manualne łączy w sobie animację, teatr, rysunek.

Wydarzeniom towarzyszyć będzie kawiarenka. Początek godz. 19.00. Wstęp wolny!

Książka z autografem

Muzeum Śremskie, po kilku latach przerwy, powraca do organizacji spotkań z dobrą książką historyczną i jej autorami. Wydarzenie to odbędzie się w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie.

– Na pierwsze wydarzenie z cyklu „Książka z autografem” zapraszamy 26 maja o godz. 18.30. Gośćmi będą prof. Antoni Dudek autor „Od Mazowieckiego do Suchockiej”, a także Aleksandra Leyk współautorka „Cięcia. Mówiona historia transformacji” – zaprasza G. Pawlak.

Scenariusz programu obejmuje rozmowę z gośćmi moderowaną przez dr Radosława Franczaka, a następnie przewidziana jest możliwość zadawania pytań przez widzów z sali. Na zakończenie będzie okazja do zakupu wspomnianych książek, otrzymania autografu i porozmawiania z autorami przy kawie.

Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej muzeum. Wstęp jest bezpłatny.

Kabaret Paranienormalni

Cykl majowych wydarzeń zakończy występ kabaretu Paranienormalni. W tym miejscu musimy zaznaczyć, że organizator zmienił datę wydarzenia. Występ odbędzie się w sobotę, 28 maja, a nie jak pierwotnie planowano w piątek.

Grupa pokaże swój najnowszy program – „Bez znieczulenia”, który wprowadza zupełnie nowe historie i postaci. Warto wspomnieć, że kabaret Paranienormalni obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia istnienia.

Bilety na to wydarzenie, w cenie 80 zł, dostępne są na stronie – kupbilecik.pl.

Fot. materiał organizatora

Oprac. DG