Image

Koncertowali dla Ukrainy

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

– Zebraliśmy się tutaj w wyniku okropnych i wstrząsających wydarzeń, które zmieniły życie milionów ludzi. Nie możemy zrobić wiele, natomiast to, że dzisiaj jesteśmy tu wszyscy razem, by wspomóc Ukrainę, zarówno materialnie, ale również okazać jej wsparcie, okazać naszą solidarność z narodem ukraińskim znaczy bardzo wiele i na zawsze pozostanie w naszych sercach, a słowa „Razem z Ukrainą” wybrzmią dziś bardzo głośno – My Razem! – wspominały na wstępie uczennice LO, które prowadziły czwartkowy koncert.

Fot. D. Górna

Organizatorom udało się skupić wokół tego wydarzenia wielu ciekawych muzyków. Obok niezwykle zdolnych uczniów szkoły, na scenie zaprezentowali się także absolwenci LO oraz doskonale znani śremskiej publiczności – Camping Hill i The Shvagiers. Podczas tego wieczoru wybrzmiały tak ważne utwory jak m.in.: „Wznieś serce nad zło” (R. Rynkowski), „Świecie nasz” oraz „Wolność” (M. Grechuta), „Co mi Panie dasz” (Bajm), „Killing me softly” (R. Flack) czy „Strangers in the night” (F. Sinatra). Na koniec, wszyscy artyści wspólnie zaśpiewali niezwykle przejmujący utwór „Imagine” Johna Lennona. Wówczas wybrzmiały słowa, które w języku polskim tak rozumiemy…

Wyobraź sobie, że nie ma państw


Berdychowski Kwiecien2 2024

To nie jest trudne do osiągnięcia

Nie ma za co zabijać, ani poświęcać życia

I nie ma też religii

Wyobraź sobie, że wszyscy ludzie żyją w pokoju…

Koncert był także okazją do złożenia podziękowań darczyńcom, dzięki którym w „ogólniaku” udało się bardzo szybko stworzyć edukacyjną przestrzeń dla ukraińskiej młodzieży. Przypomnijmy, że już od ponad miesiąca w murach LO naukę w klasie przygotowawczej kontynuuje 25 uczniów z Ukrainy. – Bardzo cieszymy się, że są wśród nas – zapewniają ich polscy koledzy.

Fot. D. Górna

Dochód z biletów oraz kiermaszu i kawiarenki, która tuż po koncercie kusiła słodkościami, w całości zostanie przekazany organizacjom, które wspierają walczącą o wolność Ukrainę.