Image

Sukces programu „Rower dla seniora”

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Celem projektu było zebranie starych, niepotrzebnych rowerów, które zalegały w piwnicach mieszkańców gminy, a następnie ich wyremontowanie i bezpłatne przekazanie seniorom. Akcja okazała się sukcesem. Podczas niej, udało się zabrać 15 rowerów, które wymagały różnorakich napraw. W pierwszej kolejności, dzięki współpracy z VolkswagenGroup Polska w Poznaniu, seniorzy ze stowarzyszenia „Wspaniała Siódemka” z Kórnika, rozebrali i oczyścili rowery, a strażacy z VW pomalowali je na piękny żółty kolor. Wówczas nie doszło jeszcze do przekazania rowerów, ponieważ nadal wymagały gruntownych napraw, by były w pełni sprawne i bezpieczne.

Poszukiwania środków finansowych na niezbędny remont zakończyły się powodzeniem i uzyskaniem grantu ze stowarzyszenia Polska 2050. Otrzymane środki wystarczyły na zakup niezbędnych części rowerowych dla 10 rowerów (tych, które najbardziej nadawały się do jazdy). Naprawy podjął się Pan Wojciech prowadzący w Kórniku punkt naprawy rowerów, który wszystkie prace wykonał pro publico bono.

Wojna na Ukrainie spowodowała, że założenia projektu zostały nieco zmodyfikowane. Do stowarzyszenia docierały głosy, że uchodźcy borykają się z problemami komunikacyjnymi, które mogłoby rozwiązać posiadanie rowerów. W związku z tym rowery trafią do potrzebujących seniorów, ale i również do osób z Ukrainy. Na co dzień będą też „stacjonować” w Domu Integracji Międzypokoleniowej.