Image

Kiedy koniec remontu na rzece Głuszynce w Kamionkach?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Teraz, gdy wszyscy mieszkańcy wiedzą, żeby tamtędy nie jeździć, pojawia się pytanie – jak długo taki stan rzeczy potrwa? Stary przepust został już rozebrany, podobnie jak wszystkie dojazdy do niego.

Jak donosi Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu, przebudowano już również kolizje infrastruktury podziemnej. Obecnie prace trwają nad postawieniem nowego wiaduktu. Sporo już wykonano – zbito ścianki szczelne, położono korek betonowy. W tym momencie budowlańcy walczą z postawieniem ścianek czołowych nowego przepustu. Przed nami zostanie jeszcze budowa kanalizacji deszczowej oraz wymiana drogi przy dojazdach.

Jeśli wszystkie prace pójdą zgodnie z planem, utrzymuje się, że remont zostanie zakończony w czerwcu. Do tego czasu, wszyscy kierowcy muszą nadal korzystać z objazdu, który… jest dość rozległy. Został wyznaczony od ulicy Mostowej przez Jeziorną, Lazurową, Gutenberga, Poznańską i Główną oraz drogą ekspresową S11.

Zmianie uległy również trasy komunikacji podmiejskiej. Z użytkowania wyłączony jest nadal przystanek Koninko/Granatowa, natomiast przystanek Kamionki/Nad Kople jest tymczasowo przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Wilczą w Kamionkach.

Koszt całej inwestycji to ponad 4 miliony złotych.

Linia nr 512 – zmiana trasy do końca maja:
FRANOWO – … – Koninko/Telewizyjna – Koninko/Pisarska – Szczytniki/Wspólna – Szczytniki/Mostowa – (wyznaczone kursy: Szczytniki/Jeziorna – Kamionki/Mostowa – nawrót na tymczasowej pętli przy ul. Wilczej – Kamionki/Mostowa – Szczytniki/Jeziorna) – Koninko/Lazurowa – Koninko/Radiowa – Borówiec/Radiowa – Borówiec/Poznańska – Borówiec/Główna – Kamionki/Poznańska – KAMIONKI/PETLA

Autobusy linii nr 512 nie będą wjeżdżały na przystanek przy szkole w Kamionkach. Dowóz dzieci z ul. Mostowej i Jeziornej do powyższej placówki zapewnią linie gminne niefunkcjonujące w ramach transportu aglomeracyjnego ZTM.