Image
  • Home
  • Śrem
  • Poseł Tomasz Nowak o wsparciu dla uchodźców

Poseł Tomasz Nowak o wsparciu dla uchodźców

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poseł odwiedził Śrem, by porozmawiać z samorządowcami o tym, jak przebiega pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Sprawdzał jak samorządy są przygotowane na przyjęcie Ukraińców.

– Konflikt na Ukrainie może trwać bardzo długo, dlatego domagamy się od rządu rozwiązań systemowych w tej kwestii. Trzeba uregulować kwestię mieszkań, pracy i edukacji – mówił polityk.


Berdychowski Kwiecien2 2024

„Polski nieład”

Zdaniem Tomasza Nowaka burmistrz Śremu bardzo dobrze przygotował się na przyjęcie uchodźców. – Adam Lewandowski pojawi się 20 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego na spotkaniu wszystkich wielkopolskich samorządów. Będzie mówił nie tylko o wsparciu samorządów dla uchodźców, ale także o rozwiązaniach podatkowych, które mają zastąpić „Polski Ład”. Zmiana ta dotknie samorządy, które dostaną „prezent” w postaci zmniejszonych dochodów własnych – wspominał Nowak.

Praworządność i jeszcze raz praworządność

Polityk, podobnie jak cała PO, jest zszokowany faktem, że nadal są blokowane pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. – W kontekście wojny w Ukrainie, domagamy się, aby rząd pozyskał pieniądze, które są blokowane, ponieważ nasz rząd nie chce zastosować się do unijnych rozstrzygnięć dotyczących praworządności. Jak to jest, że rząd od listopada ubiegłego roku wiedział, że będzie wojna w Ukrainie, a polscy politycy spotykali się z politykami popierającymi Putina? – pytał poseł KO.