|

Śrem. Seks zabawki na wyciągniecie ręki [foto 18+]

Do naszej redakcji zwróciło się kilku mieszkańców Śremu, zbulwersowanych asortymentem, który zagościł na półkach w chińskim markecie “Shopping”. Mowa o wibratorach, sztucznych pochwach i innych seks gadżetach, które są na wyciągnięcie każdej ręki, również dziecięcej.

– Byłam z dzieckiem w chińskim markecie i doznałam szoku. Syn zwrócił moją uwagę na te gadżety. Nie ma żadnej informacji, że jest to dział dla osób 18+. Mało tego! Obok znajduje się asortyment dla dzieci i młodzieży – wesołe naklejki i tatuaże – wspomina pani Paulina.

Potwierdza to inny czytelnik. – Szukałem naklejek na zajęcia plastyczne w szkole. Jakież było moje zdumienie, gdy na półce obok zauważyłem gadżety, które wcześniej można było znaleźć w seks-shopie. W oczy szczególnie rzucały się wibratory i sztuczne pochwy – zaznacza pan Tomasz.

fot. nadesłane

Sprawdziliśmy informacje przekazane nam przez czytelników. W chińskim markecie “Shopping”, tuż obok asortymentu dla dzieci, znajdowały się seks zabawki. Dostępne dla każdego. Także dziecka. Zapytaliśmy obsługę o to, czy takie ułożenie asortymentu jest stosowne. – Ułożyłyśmy towar zgodnie z poleceniem. Ale ma pani rację. To nie powinno być dostępne dla dzieci – zgodziły się ekspedientki. Poprosiliśmy zatem o kontakt z zarządcą sklepu.

Poszanowanie dobrych obyczajów

Zanim jednak porozmawialiśmy z kierownikiem, zgłosiliśmy się do Powiatowego Rzecznika Konsumentów z prośbą o wyjaśnienie kwestii prawnych…

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!

VW_Berdychowski_400_150(1)

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!