| | |

Zabił bezdomnego. Prokurator chce dla niego 25 lat

Dziś w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbyły się mowy końcowe w sprawie głośnego w Śremie zabójstwa bezdomnego Pawła Ch. przez kolegę, również bezdomnego Roberta S. Oskarżony nie przyznaje się do winy.

Sprawa dotyczy tragicznych wydarzeń z 1 kwietnia 2021 roku, kiedy to w pustostanie przy ul. Mickiewicza w Śremie doszło do podpalenia bezdomnego Pawła Ch. Ten w wyniku odniesionych obrażeń dzień później zmarł w szpitalu.

– Rozlałem paliwo dla żartu. Nie myślałem, że ta zabawa skończy się śmiercią Pawła – zeznawał w toku postępowania Robert S. – Nie wylałem benzyny bezpośrednio na Pawła ani na jego posłanie. Benzynę wylałem na kupkę rzeczy, która leżała na podłodze – zeznał.

VW_Berdychowski_400_150(1)

W mowach końcowych prokurator Monika Januszewska przekonywała sąd, że oskarżony celowo rozlał paliwo wokół bezdomnego i liczył się z tym, że w ten sposób może doprowadzić do jego śmierci. Prokuratura domaga się 25 lat pozbawienia wolności dla oskarżonego.

Obrona Roberta S. z kolei domaga się uniewinnienia. Obrońca oskarżonego stoi na stanowisku, że nie ma dowodów na to, że to jego klient popełnił zarzucane mu przestępstwo.

Oskarżony nie przyznaje się do winy.

Sąd ogłosi wyrok w tej sprawie za 2 tygodnie.