|

Koncertowo w Kinoteatrze Słonko

Roksana Polska-Batorska to polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, pianistka. Ukończyła 3-letnie Studium Muzyczne Art Of Voice w Poznaniu. Jako nastolatka wzięła udział w pre-castingu do popularnego talent show „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. Swój warsztat wokalny szkoliła pod okiem takich nauczycieli jak Ewa Nawrot, Julia Stolpe, Katarzyna Rościńska, Katarzyna Wilk oraz Fismoll.

Pol-ANA wystąpiła na deskach popularnej poznańskiej „Sceny na piętrze”. Podczas uroczystej Gali Fundacji „Mam Marzenie” zaśpiewała jako support przed Michałem Kowalonkiem (współzałożycielem, wokalistą i gitarzystą formacji Snowman, a w latach 2012-2018 wokalistą i gitarzystą grupy Myslovitz).

W sierpniu 2017 roku ukazał się jej debiutancki singiel utrzymany w klimacie popowo-jazzującym, zilustrowany żartobliwym teledyskiem i zatytułowany „(A)sio”.

W 2020 roku wokalistka skomponowała swoją pierwszą opatrzoną klipem balladę „Ten moment”.

Utworem tym w marcu 2020 zadebiutowała na wysokim drugim miejscu Listy Przebojów Polisz Czart nadawanej z anteny warszawskiego Radia Wnet Krzysztofa Skowrońskiego.

We wrześniu 2020 artystka wydała swój drugi singiel „Moja tęsknota”. Piosenka ta utrzymywała się w zestawieniu osiem tygodni, z czego sześć w pierwszej dwudziestce. W tym samym roku wokalistka została wyróżniona w Plebiscycie „Pokaż Talent” Głosu Wielkopolskiego w kategorii „Soliści” i miała zaszczyt wystąpić w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Jej singiel „Moja tęsknota” został zakwalifikowany do drugiego etapu pre-nominacji do nagrody Fryderyki 2021.

Artystka znalazła się na ósmym miejscu na Liście Polish Chart w kategorii „wokalistki 2020 roku”.

Nagrała również swój pierwszy duet „Nad rzeką”, który pojawił się w eterze w marcu 2021 roku. Utwór dostał pre-nominacje do nagrody Fryderyki 2022.

W lutym 2022 roku ukazała się trzecia ballada piosenkarki pod tytułem „Małe wino”. Obraz do tego utworu został zrealizowany w Kinoteatrze Słonko.

Aktualnie pol-ANA jest w trakcie nagrywania swojej debiutanckiej płyty.

Bilety na koncert w cenie 20 zł do nabycia w BOK ŚOK, kasie Kinoteatru Słonko oraz poprzez serwis bilety24.pl pod linkiem.