| |

Po zderzeniu lusterkami zatrzymali się w rowach

15 marca na trasie z Czempinia do Iłówca doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na miejscu interweniowali strażacy, policja oraz karetki pogotowia. Z informacji wynikało, że na drodze zderzyły się dwa auta, które następnie wpadły do rowu.

Całość okazała się prawdą, tylko większe szkody zostały wyrządzone w skutek zjechania aut do rowu niż ich zderzenia. Okazało się bowiem, że pojazdy zderzyły się lusterkami.

– Ustalono, że 26-letnia mieszkanka gm. Brodnica, kierująca pojazdem renault laguna oraz 61-letni mieszkaniec gm. Czempiń, kierujący pojazdem skoda fabia, w trakcie manewru mijania nie zachowali ostrożności, w wyniku czego zderzyli się lusterkami bocznymi, a następnie oba pojazdy zjechały do rowu, po przeciwległych stronach drogi ­ podaje sierż. sztab. Paulina Piechowiak z kościańskiej policji.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci próbowali ustalić, kto przekroczył oś jezdni i doprowadził do zderzenia z drugim z pojazdów. Żadna bowiem ze stron nie przyznawała się do tego. Ostatecznie mundurowi uznali współwinę kierujących, ale odstąpili od ukarania ich mandatami.