Gaj prosi o karmę dla psów

Już po raz kolejny schronisko w Gaju zwraca się z prośbą o zakup karmy dla swoich podopiecznych. – Kochani, średnio w ciągu dnia, w schronisku zużywamy około 25 kg suchej karmy. Staramy się, aby nasi podopieczni jedli tylko dobrą gatunkowo karmę. Miesięcznie to 750-800 kg. Potrzeby nasze są naprawdę duże – podkreśla Paula Piasecka, kierownik schroniska.

Pracownikom chodzi o wysokiej jakości karmę. Dlaczego psy nie powinny jeść karmy marketowej? – Bo zwyczajnie im szkodzi – zaznaczają wolontariusze.

– Prosimy o przekazanie dla schroniska karmy suchej, ale lepszej jakości. Za karmy typu Puffi, Belson, Pedigree Teo itp. podziękujemy. Nasi podopieczni jej nie jedzą. Pamiętajcie, że zapobieganie chorobom jest tańsze niż leczenie. Wolimy unikać problemów żołądkowych u naszych zwierząt. Dla osób, które nie zgadzają się z naszym zdaniem zachęcamy do przeczytania składu tych karm i zastanowienia się, czy sami byliby w stanie żywić siebie lub swoje zwierzęta wypełniaczami, polepszaczami smaku i trocinami – tłumaczy P. Piasecka.

Kierownik schroniska już wielokrotnie mówiła, że nie chodzi tu o żadne wybrzydzanie, a o dobro podopiecznych schroniska. Psy w schronisku mają obniżoną odporność, chorują. Kiepska karma przyczynia się do kolejnych problemów – tym razem żołądkowych.

– Gdyby ktoś chciał zakupić dla naszych podopiecznych dobrą karmę, to będziemy bardzo wdzięczni! Skontaktuj się z nami, a podpowiemy, którą wybrać. Możecie poratować nas karmą Brit, Addvena – karma ultrapremium dla psów i kotów, VetExpert, Wiejska Zagroda, Bosch Petfood Polska, Royal Canin – wymienia P. Piasecka.

Można także wpłacić pieniądze na konto schroniska – 84 1240 6902 1111 0010 6705 8364. W tytule przelewu trzeba dopisać: DAROWIZNA KARMA.

Schronisko w Gaju można także wesprzeć pod tym linkiem → ratujemyzwierzaki.pl/schroniskogaj

Za każdy kilogram karmy z serca dziękujemy w imieniu naszym oraz podopiecznych schroniska! – dodaje kierownik

VW_Berdychowski_400_150(1)